Rakouská novinářka Barbara Tóth o proměnách současné žurnalistiky

26.07.2015

Rakouská novinářka Barbara Tóth o proměnách současné žurnalistiky

Odpovědi na otázky, zda má klasická politická žurnalistika ještě smysl a jak práci novinářů mění politické PR, online média a sociální média, bude ve čtvrtek 20. srpna hledat na letní škole v Brodě rakouská novinářka v Barbara Tóth.

Rodačka z Vídně, dcera české matky a maďarského otce ze slovenského Lučence, studovala dějiny a publicistiku. Pracovala pro renomované časopisy Profil, Format a deník Der Standard. Od roku 2007 je redaktorkou městského časopisu Falter.

Je známá i jako spisovatelka, kromě jiného napsala biografii Karla Schwarzenberga (Karel Schwarzenberg. Eine Biographie) a publikovala také rozhovory s ním (Unterschätzen Sie nicht meine Boshaftigkeit).

Setkání s Barbarou Tóth se uskuteční ve čtvrtek 20. srpna od 15.30 v divadelním sále AZ Centra volného času v Havlíčkově Brodě.

Foto zdroj: Falter