BlogLŽŠ na vlastní zraky a slechy

31. květen 2021 | LŽŠ

Každý normální učitel se o prázdninách vyhýbá škole kilometrovým obloukem. Já ale nejsem normální, takže jsem neodolala možnosti zažít LŽŠ na vlastní zraky a slechy.

Lhala bych, kdybych řekla, že jsem svého rozhodnutí nelitovala ani minutu. Zvláště bolestivými minutami byly ty po zazvonění ranního budíku. Ovšem třeba moje spolubydlící, sportovkyně veslařka, nebyla taková máčka a vstávala pravidelně dávno přede mnou, aby stihla spolykat několik předsnídaňových kilometrů. Jednou jsem to taky zkusila, opravdu vyběhla, opravdu si užila třpytivou rosu, klid a čerstvý vzduch lesa a bylo to moc fajn. Následující ráno jsem ale opět vyhodnotila, že nejvíce svému zdraví prospěji, když se otočím na druhý bok a budu ještě chvíli hluboce přemýšlet.

Následující každodenní program mi ovšem vždycky mé mručení medvěda brtníka bohatě vynahradil. Vybrala jsem si tvůrčí skupinu „televize“, ve které jsem měla možnost se seznámit s celým dlouhým procesem vzniku televizní reportáže. Mými parťáky byli mladí, nadějní, svěží a podobně trhlí středoškolští studenti David a Klárka.

Nicnetušící obyvatelé měli možnost vidět naši trojici, jak se plouží polem, obtěžkaná kabeláží, saky a paky, protože jsme točili reportáž o jediném (a jedinečném) židovském tyfovém hřbitově v ČR. Jindy jsme se zase z pracovních důvodů museli rozvalovat s dortem v kanapích kaváren, protože jsme mapovali dopady koronavirové krize na živnostníky.

Abychom nevypadli ze cviku a protože nás natáčení opravdu chytlo, ani oběd či cesta přes město se neobešla bez alespoň krátkého investigativního videa. V telefonu tak mám sbírku zřejmě nepublikovatelných videozáznamů, které mě povznášejí v pochmurné dny.

Odpoledne a večery pak patřily debatám se vzácnými hosty – novináři, ekonomy, politiky. Otevírali jsme aktuální témata (např. euro či novinářská etika), o kterých jsme pak hovořili i po skončení oficiálního programu.

Podtrženo sečteno – pokud váháte, zda jet, či nejet, být, či nebýt součástí příští LŽS, pak vřele doporučuji, ať honem rychle vyplníte přihlášku.

Svatava Matušková, absolventka LŽŠ 2020

Aktuality

LŽŠ má svůj podcast s názvem Podkec s Havlíčkem

Naši studenti letošní 19. ročník zpestřili o další zajímavý projekt: Podkec s Havlíčkem! Zaposlouche…

Publikováno 3. 10. 2023

Celá aktualita