Reference

Hezky den, Milane! Bylo mi ctí a moc jsem si to užil!

Jiří Hošek

Děkuji, Milane, Vám i kolegům. To my jsme vděčni za to, že můžeme na tomto projektu spolupracovat :o). Zastoupení Evropské komise podporuje Letní školu žurnalistiky už mnoho let a já osobně jsem tady už potřetí. Ale vždy na mne bystří, přemýšliví mladí účastníci udělají ohromný dojem. Odjíždím pak plná naděje, že když tito lidé vezmou budoucnost naši země a Evropy do rukou, bude to dobré. Milan Pilař a všichni jeho spolupracovníci jsou skvělými organizátory a každý rok zajistí studentům velice nabitý program, který se mnohdy nepodaří ani v Praze. Už teď se těšíme se na příští jubilejní patnáctý ročník a Letní škola žurnalistiky s naši podporou a účastí může počítat.

Karolína Kottová

Organizačně byla akce zajištěna perfektně. Co se týče průběhu diskuse, tak to by měli hodnotit jiní, já si myslím, že byla zdařilá. Líbil se mně i zájem účastníků školy.

Jan Ziegler

Letní školu považuji za jeden z nejlepších, nejpropracovanějších a nejlépe zorganizovaných projektů inspirujících mladé zájemce a praktiky novinářství. Je to místo, kde beze zbytku platí omšelé a zneužívané rčení o tom, že kdo chce zapalovat jiné, musí sám hořet. Být hostem diskuze s tak nadšeným publikem je radost a pocta zároveň.

Jan Urban

Jedině setkáním s praxí a samotnými novináři si mohou udělat mladí lidé obraz o tom, co novinařina obnáší. Že je to často časově náročná práce, plná hledání faktů a jejich následné analýzy, která vyžaduje objektivitu a kritické myšlení. Letní žurnalistická škola v Havlíčkově Brodě jim tuto šanci dává. Rozhodování, jestli se chtějí novinařině i nadále věnovat, je pak určitě snadnější.

Silvie Housková

Vážený pane Pilaři, spolupráce s vámi byla příjemným zážitkem. Budu-li mít čas vždycky rád přijedu znovu. Díky za zajímavou akci.

Milan Dvořák

Vážený pane Pilaři, já děkuju Vám za možnost zúčastnit se Letní školy žurnalistiky, moc se mi ten večer líbil. Nejen ta diskuse s účastníky, ale i následné posezení s Vašimi půvabnými a zajímavými kolegy, pěkně jsme si popovídali. Navíc jsem ocenil i možnost přenocovat v hotelu U zlatého lva; kolega Svatoš mi prozradil, že v něm při svých pobytech v Německém Brodě nocovali i rakouští, resp. habsburští panovníci, to na mne působilo povznášejícím dojmem. Ještě jednou děkuju a přeju Vám, ať jste pokaždé tak úspěšní.

Jiří Pernes

Vážený pane Pilaři, měla jsem velkou radost, že se mohu zúčastnit debaty. Děkuji vám za pozvání!
Přeji Vám i v budoucnosti mnoho úspěchů a všechno nejlepší a těším se také na nějaké další setkání.

Hildegard Schmoller

Rádi bychom vyjádřili své upřímné díky za možnost zúčastnit se už čtrnáctého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, vystoupit před studenty, kteří se zajímají o východní Evropu, a představit Akademické centrum Borise Němcova pro výzkum Ruska, ustavené na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy na začátku letošního roku.
Následující diskuze byla pro nás samotné inspirativní, neboť padaly dotazy a náměty k úvahám, které svědčí o tom, že mladým lidem z České republiky nebo jiných zemí našeho regionu není lhostejný osud demokracie a lidských práv v Rusku. Celková atmosféra svou otevřeností v mnohém připomínala naší Letní školu žurnalistiky a sociokulturních studií Borise Němcova, která proběhla v Praze na přelomu července a srpna a na jejíž příští ročník srdečně zveme všechny zájemce.
Letní setkání v Havlíčkově Brodě, spojené se jménem významného českého novináře, znalce Ruska a v neposlední řadě velkého buřiče a provokatéra, naplňuje svoje poslání stát se místem kritického myšlení a debat o složitém dědictví minulosti i perspektivách střední Evropy jako historické křižovatky mezi Východem a Západem.
Doufáme, že naše spolupráce s hlavním organizátorem havlíčkobrodského setkání Milan Pilařem a jeho skvělým týmem bude pokračovat i v příštích letech.

Alexandr Morozov, Marek Příhoda

Na Letní žurnalistické škole Karla Havlíčka Borovského jsem představovala projekt Zvol si info, se kterým jezdíme po středních školách a učíme studenty mediální gramotnosti a kritického myšlení. Vzhledem ke zkušenému publiku nebylo příliš potřeba vysvětlovat manipulativní prvky, které se v médiích vyskytují, ale na druhou stranu jsem studentům představila i to, jak třeba emoce a sociální bubliny ovlivňují naše rozhodování a vnímání světa.
Co mi udělalo největší radost, tak to byla diskuze, která byla stejně dlouhá jako přednáška. Rozdala jsem u Vás všechny vizitky, které jsem měla u sebe, dala tři rozhovory a od té doby máme taky žádosti od účasntíků, že by rádi k nám do týmu. Prostě super. Díky moc!

Kateřina Křivánková

Aktuality

Chystáme oslavy 20 let! Do Brodu se sjedou všichni absolventi

Velkolepý homecoming. Tak to bude vypadat v Havlíčkově Brodě v sobotu 24. srpna. Přes 170 přednášek,…

Publikováno 24. 4. 2024

Celá aktualita

Blog

Není to jen ledajaká letní škola, ale zážitek na celý život

Už odmalička jsem toužila psát a se slovy mi to docela šlo, proto jsem se rozhodla jet na LŽŠ, kde s…

Publikováno 24. 4. 2024

Celý článek