Michal Viewegh odstartuje čtrnáctý ročník letní školy

08.04.2018

Michal Viewegh odstartuje čtrnáctý ročník letní školy

Spisovatel Michal Viewegh bude prvním hostem čtrnáctého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, s účastníky a dalšími zájemci se setká v pondělí 20. srpna od 15.30 v divadelním sále AZ Centra Havlíčkův Brod.

Hovořit by měl nejen o svých spisovatelských zkušenostech a číst ze svých knih, ale řeč se stočí také na jeho vztah k českým médiím, s nimiž v minulosti jako jeden z prvních vedl spor, když nepravdivě psala o jeho soukromí. Vystudovaný pedagog se na spisovatelskou dráhu vydal po krátké době ve školství a práci redaktora nakladatelství Československý spisovatel v roce 1995, kdy odešel na volnou nohu. „Pevně doufám, že už to takhle doklepu až do konce,“ uvádí v nadsázce na svých webových stránkách.

Na svém kontě má počínaje prvotinou Názory na vraždu (1990) téměř tři desítky knížek, z nichž devět filmaři převedli na filmové plátno. V některých se zaměřil i na glosování českého politického života.

Foto: Michal Viewegh, zdroj: www.viewegh.cz