AktualityAnna P. Durnová - očima Čechů a Rakušanů - o různém vidění stejných problémů

26. únor 2014

Anna P. Durnová - očima Čechů a Rakušanů - o různém vidění stejných problémů

Hostem Velvyslanectví Rakouské republiky v Praze bude na desátém pokračování letní školy politoložka Anna P. Durnová, která se na Vídeňské univerzitě zabývá zdravotnickou, evropskou politikou a současnými politickými teoriemi. 

Zkoumá roli emocí a jazyka v procesu tvorby politiky. Hostovala na Královské akademii v Londýně, Masarykova univerzita v Brně a Národní škola veřejné politiky v Lyonu. Byla hostujícím vědeckým pracovníkem na univerzitě v Essexu (2012), Lyonu (2009/2010), Aucklandu (2009), Paříži (2007) a Praze (2009). Je externím spolupracovníkem Hospodářských novin, Práva a Respektu.

Na desátém ročníku letní školy se zaměří na téma Česko a Rakousko srovnávacím okem politologů.

Foto: Jakub Jíra (atelier simplez)

Blog

Tomáš Polanský: Skúsenosť, ktorú každému odporúčam

Minulý rok moje spolužiačky zdieľali na sociálnych sieťach ponuku zúčastniť sa na letnej žurnalistic…

Publikováno 19. 5. 2019

Celý článek