AktualityAnna P. Durnová - očima Čechů a Rakušanů - o různém vidění stejných problémů

26. únor 2014

Anna P. Durnová - očima Čechů a Rakušanů - o různém vidění stejných problémů

Hostem Velvyslanectví Rakouské republiky v Praze bude na desátém pokračování letní školy politoložka Anna P. Durnová, která se na Vídeňské univerzitě zabývá zdravotnickou, evropskou politikou a současnými politickými teoriemi. 

Zkoumá roli emocí a jazyka v procesu tvorby politiky. Hostovala na Královské akademii v Londýně, Masarykova univerzita v Brně a Národní škola veřejné politiky v Lyonu. Byla hostujícím vědeckým pracovníkem na univerzitě v Essexu (2012), Lyonu (2009/2010), Aucklandu (2009), Paříži (2007) a Praze (2009). Je externím spolupracovníkem Hospodářských novin, Práva a Respektu.

Na desátém ročníku letní školy se zaměří na téma Česko a Rakousko srovnávacím okem politologů.

Foto: Jakub Jíra (atelier simplez)

Blog

Léto bez LŽS si už ani neumím představit

Na začátek je asi dobré zmínit, že nejsem typický účastník LŽS. Orientuje se totiž primárně na stude…

Publikováno 2. 5. 2021

Celý článek