AktualityCo by Karel Havlíček říkal na současnou satiru?

8. srpen 2021

Co by Karel Havlíček říkal na současnou satiru?

Jak vypadá satirická žurnalistika dnes a jaký má význam, přijedou v úterý 17. srpna od 15.30 do klubu Oko v Havlíčkově Brodě představit hosté, kteří se jí sami aktivně věnují - spoluautor pořadu Šťastné pondělí na webu Seznam Zprávy Konstantin Sulimenko a Brigita Zemen, která se podílí na tvorbě pořadu Kokoti na neděli na Streamu.

Jejich debata ponese název Co by Karel Havlíček říkal na současnou satiru?
Humor a satira patří k žurnalistice už od jejích počátků. Za zakladatele tohoto žánru v českém tisku je považovaný Karel Havlíček Borovský, po kterém je pojmenovaná i letní žurnalistická škola v Havlíčkově Brodě. Čtenářům jeho satirické články nepřinášely jen zábavu, ale často velmi trefně a kriticky pojmenovávaly politickou i společenskou realitu.

Moderování debaty si vezme na starosti podcaster Vojtěch Koval, který dříve působil v Českém rozhlase a studenti ze skupiny Rádio se s ním budou moci potkat i při workshopu zaměřeném na rozhlasové zpravodajství.

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek