AktualityDebata o budoucnosti novinářů a médií a jejich roli v evropské společnosti

19. březen 2022

Debata o budoucnosti novinářů a médií a jejich roli v evropské společnosti

V pátek 18. března se uskutečnila v klubu Oko v Havlíčkově Brodě diskuse nazvaná Budoucnost Evropské unie: Jsou evropská média skutečně svobodná? Vedle eurokomisařky Věry Jourové, europoslankyň Radky Maxové a Markéty Gregorové, novináře Roberta Břešťana z portálu Hlídací pes zúčastnil také Milan Pilař, zakladatel Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. 

V téměř dvouhodinové debatě účastníci hovořili nejen o roli současných médií a jejich budoucnosti, ale také o postavení novinářů ve válečném konfliktu a výjimečných situacích, jako byla koronavirová epidemie, ale také o tom, jak čelit dezinformacím, ruské propagandě, využívání a regulování sociálních sítí a také roli Evropské unie při podpoře médií.

Celou debatu mohou zájemci zhlédnout na portále Youtube

 

Blog

Není to jen ledajaká letní škola, ale zážitek na celý život

Už odmalička jsem toužila psát a se slovy mi to docela šlo, proto jsem se rozhodla jet na LŽŠ, kde s…

Publikováno 24. 4. 2024

Celý článek