AktualityDebata o budoucnosti novinářů a médií a jejich roli v evropské společnosti

19. březen 2022

Debata o budoucnosti novinářů a médií a jejich roli v evropské společnosti

V pátek 18. března se uskutečnila v klubu Oko v Havlíčkově Brodě diskuse nazvaná Budoucnost Evropské unie: Jsou evropská média skutečně svobodná? Vedle eurokomisařky Věry Jourové, europoslankyň Radky Maxové a Markéty Gregorové, novináře Roberta Břešťana z portálu Hlídací pes zúčastnil také Milan Pilař, zakladatel Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. 

V téměř dvouhodinové debatě účastníci hovořili nejen o roli současných médií a jejich budoucnosti, ale také o postavení novinářů ve válečném konfliktu a výjimečných situacích, jako byla koronavirová epidemie, ale také o tom, jak čelit dezinformacím, ruské propagandě, využívání a regulování sociálních sítí a také roli Evropské unie při podpoře médií.

Celou debatu mohou zájemci zhlédnout na portále Youtube

 

Blog

V Havlíčkově Brodě ubíhá čas úplně jinak

Havlíčkův Brod, to je místo, kde je jiné časové pásmo – to jsem si v duchu říkal každý rok. Čas tam …

Publikováno 3. 3. 2023

Celý článek