AktualityDění v Evropě očima zahraničních zpravodajů

6. srpen 2017

Dění v Evropě očima zahraničních zpravodajů

V úterý večer 15. srpna se můžete těšit na dva skvělé české novináře, kteří Vás provedou českou zahraniční žurnalistikou. Do Havlíčkova Brodu přijedou Kateřina Etrychová ze Zahraniční redakce České televize a Ondřej Houska, který donedávna působil jako zahraničí zpravodaj Českého rozhlasu v Bruselu. 

Kateřina Etrychová vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Univerzitě Karlově a dříve také pracovala pro Rádio Impuls. Dnes se v České televizi zabývá českou zahraniční politikou a klíčovými tématy zejména z evropských zemí. Specializuje se na Francii, věnovala se např. leteckým neštěstím Air France, teroristickým útokům ve Francii či pokrývala prezidentské a později parlamentní volby. Pravidelně ji můžete také vídat jako moderátorku pořadu Horizont ČT24.

Ondřej Houska je expertem na evropskou politiku a Evropskou unii. Po čtyřletém angažmá v Bruselu nyní pracuje v zahraničním týmu Aktuálně.cz (Economia). V Bruselu působil i jako zpravodaj v letech 2008 – 2009, v období, kdy Česká republika přebírala předsednictví a později předsedala Evropské unii. Houska Získal titul PhD na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v oboru historie/obecné dějiny. 

Večer s hosty bude moderovat Miroslav Konvalina, který v současné době působí jako specialista na vnější a vnitřní komunikaci Svazu automobilového průmyslu, ale má také dlouholeté zkušenosti se zahraniční žurnalistikou. Řadu let pracoval v Českém rozhlase jako redaktor, vedoucí zahraniční redakce, zpravodaj v USA a nakonec také ředitel stanic ČRo 1 - Radiožurnál a Rádio Česko. Byl také šéfem tiskových útvarů čtyř ministrů na dvou ministerstvech a několik let pracoval v analytické společnosti Newton Media, a. s.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek