AktualityDění v Evropě očima zahraničních zpravodajů

6. srpen 2017

Dění v Evropě očima zahraničních zpravodajů

V úterý večer 15. srpna se můžete těšit na dva skvělé české novináře, kteří Vás provedou českou zahraniční žurnalistikou. Do Havlíčkova Brodu přijedou Kateřina Etrychová ze Zahraniční redakce České televize a Ondřej Houska, který donedávna působil jako zahraničí zpravodaj Českého rozhlasu v Bruselu. 

Kateřina Etrychová vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Univerzitě Karlově a dříve také pracovala pro Rádio Impuls. Dnes se v České televizi zabývá českou zahraniční politikou a klíčovými tématy zejména z evropských zemí. Specializuje se na Francii, věnovala se např. leteckým neštěstím Air France, teroristickým útokům ve Francii či pokrývala prezidentské a později parlamentní volby. Pravidelně ji můžete také vídat jako moderátorku pořadu Horizont ČT24.

Ondřej Houska je expertem na evropskou politiku a Evropskou unii. Po čtyřletém angažmá v Bruselu nyní pracuje v zahraničním týmu Aktuálně.cz (Economia). V Bruselu působil i jako zpravodaj v letech 2008 – 2009, v období, kdy Česká republika přebírala předsednictví a později předsedala Evropské unii. Houska Získal titul PhD na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v oboru historie/obecné dějiny. 

Večer s hosty bude moderovat Miroslav Konvalina, který v současné době působí jako specialista na vnější a vnitřní komunikaci Svazu automobilového průmyslu, ale má také dlouholeté zkušenosti se zahraniční žurnalistikou. Řadu let pracoval v Českém rozhlase jako redaktor, vedoucí zahraniční redakce, zpravodaj v USA a nakonec také ředitel stanic ČRo 1 - Radiožurnál a Rádio Česko. Byl také šéfem tiskových útvarů čtyř ministrů na dvou ministerstvech a několik let pracoval v analytické společnosti Newton Media, a. s.

Blog

Není to jen ledajaká letní škola, ale zážitek na celý život

Už odmalička jsem toužila psát a se slovy mi to docela šlo, proto jsem se rozhodla jet na LŽŠ, kde s…

Publikováno 24. 4. 2024

Celý článek