AktualityDevátý ročník Letní žurnalistické školy opět zvýšil laťku

26. srpen 2013

Devátý ročník Letní žurnalistické školy opět zvýšil laťku

V neděli 25. srpna vyvrcholil v Havlíčkově Brodě debatou s moderátorem Janem Musilem a vyhlášením nejlepších účastníků devátý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2013.

„Letos se akce zúčastnilo osmatřicet mladých lidí z pěti zemí střední a jihovýchodní Evropy, kteří se sedm dní intenzivně zabývali teorií i praxí médií, ale také kulturou, historií, současností a budoucností střední Evropy. Z ohlasů hostů i účastníků můžeme soudit, ženám podařilo vytvořit projekt, který je minimálně ve středoevropských podmínkách unikátní,“ uvedl Milan Pilař, hlavní pořadatel akce.

Jeho slova potvrdila slovenská mediální odbornice Zuzana Wienk, která celý týden přednášek a besed v pondělí 19. srpna odstartovala. „Navštěvuji různé země Evropy a zatím jsem na podobně zaměřený projekt nenarazila,“ dodala. Stejně se vyjádřili i další hosté, které si ve velkém sále Staré radnice mohli poslechnout kromě účastníků školy, také zájemci z řad veřejnosti. Hosty v Brodě byli mimo jiné Josef Pazderka z České televize, spisovatelka Sabine Kalff, vnučka Huberta Habermanna, Boris Kršňák, zpravodaj Slovenského rozhlasu v Praze či Gerald Schubert, šéfredaktor Rádia Praha, Maike Freytag-Pitrocha z tiskového oddělení německé ambasády v Praze.

Kvalitu akce pomáhají už mnoho let v Brodě zvyšovat také lektoři z České televize, Českého rozhlasu, Lidových novin a dalších médií. „Jsem rád, že máme takové partnery, jakým je například Pavlína Kvapilová, ředitelka divize nová média České televize, nebo Petr Závozda, šéfeditor Lidových novin či Ľubomír Smatana a Petr Sehnoutka z Českého rozhlasu. Pro desátý ročník už nyní hledáme další partnery, s nimiž bychom mohli náš projekt ještě zkvalitnit,“ doplňuje Milan Pilař, který společně se svým týmem začal připravovat jubilejní pokračování letní školy už v průběhu uplynulého týdne.

„Akci jsme mohli uskutečnit především díky pomoci Města Havlíčkův Brod a po páté také díky podpoře nadace Friedrich Ebert Stiftung. Podařilo se nám sehnat partnery v Polsku, máme partnery na Slovensku, můžeme se opřít o pomoc z rakouské ambasády a Rakouského kulturního fóra v Praze, Slovenského a Polského institutu a nově takém německé ambasády,“ uzavírá Milan Pilař.

Hlavními partnery týdenní školy v Havlíčkově Brodě jsou nadace Friedrich Ebert Stiftung, Rakouské kulturní fórum v Praze, Zastoupení Evropské komise v Praze, Polský institut v Praze, Slovenský institut v Praze a Velvyslanectví Spolkové republiky Německo.

Mediálními partnery akce jsou online deník Česká televize a Lidové noviny. Regionálními partnery Deník, Jihlavské listy, online deník Vysočina-news.cz a televize HBin.

Dalšími partnery akce jsou město Havlíčkův Brod, Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Bosch Diesel Jihlava, nakladatelství Fragment, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a. s., společnost Amylon, a. s., a Zahradnictví Ladislav Křesťan.

Blog

Není to jen ledajaká letní škola, ale zážitek na celý život

Už odmalička jsem toužila psát a se slovy mi to docela šlo, proto jsem se rozhodla jet na LŽŠ, kde s…

Publikováno 24. 4. 2024

Celý článek