AktualityDo Brodu zavítá druhý americký historik, po Benu Frommerovi to bude Mary Heimann

5. únor 2015

Do Brodu zavítá druhý americký historik, po Benu Frommerovi to bude Mary Heimann

Americká historička Mary Heimannová bude hostem jedenáctého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. 

Narodila se roku 1962 v nizozemském Haagu, vystudovala Vassar College a Oxfordskou univerzitu a publikovala řadu publikací o dějinách náboženství v Británii, přednáší moderní dějiny na Strathclyde University v Glasgow a je členkou Královské historické společnosti. V roce 2011 vydalo americké nakladatelství Yale University Press její knihu Czechoslovakia: The State That Failed, což by se dalo přeložit jako Československo – stát, který zklamal, nebo Československo – stát, který se rozpadl. Knihu, kterou si zájemci mohou zakoupit i v českých knihkupectvím v angličtině, v současnosti překládá pro nakladatelství Argo Eduard Geissler a měla by vyjít také v českém překladu. Její kniha a studium pramenů bude také námětem její besedy v rámci letní školy v sobotu 22. srpna od 19.00 v divadelním sále AZ Centra v Havlíčkově Brodě.

Ukázka z knihy Czechoslovakia: The State That Failed - www.pwf.cz


Více informací:

Respekt: respekt.ihned.cz 

Britské listy: blisty.cz 

Novinky.cz: www.novinky.cz

Dějiny a současnost: dejinyasoucasnost.cz 

Festival spisovatelů Praha: www.pwf.cz

Neviditelný pes: neviditelnypes.lidovky.cz

Český rozhlas: www.rozhlas.cz

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek