AktualityDvakrát na téma Ukrajiny na letní škole

5. červenec 2022

Dvakrát na téma Ukrajiny na letní škole

Dvakrát se během osmnáctého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského program aktuálního ruského napadení Ukrajiny. V úterý 16. srpna odpoledne se bude hovořit především o dopadech konfliktu do médií, ve čtvrtek 18. srpna vpodvečer pak především o dopadech na ukrajinskou a evropskou společnost.

V úterý 16. srpna od 15.30 vystoupí analytik Asociace mezinárodních otázek Pavel Havlíček s přednáškou Rusko, jeho chování, média, dezinformační narativy. Bude se zabývat především působením ruské propagandy, dezinformací a proruskou scénou v České republice a střední Evropě.

Ve čtvrtek 18. srpna hostí od 19.00 klub Oko v Havlíčkově Brodě v rámci programu letní školy Večer se zpravodajským portálem Aktuálně.cz, jehož tématem bude Ruská agrese proti Ukrajině a jak zastavit Putina. Redaktor Aktuálně.cz Martin Novák bude debatovat uprchlicí z Ukrajiny Anastasjou Artemjak a diplomatem Davidem Stulíkem.

Ukrajinka Anastasja Artemjak (úvodní foto) pracovala do vypuknutí války v Českém centru v Kyjevě, 24. února utekla s dvěma dětmi z Kyjeva do Prahy. Její život je vůbec zajímavý, a jak sama říká, evakuace jsou jejím osudem: její děda uprchl za druhé světové války do Murmansku, ona vyrůstala v Pripjati u Černobylu a jako malá zažila evakuaci po výbuchu v roce 1986.

David Stulík byl sedm let diplomatem Evropské unie v Kyjevě. Znalec Ukrajiny zná ze svého diplomatického pobytu i ledacos zákulisního.

David Stuchlík

Martin Novák je redaktorem zahraniční rubriky, reportér. Autor knih Džihád proti Kremlu: Sovětská válka v Afghánistánu a zrod Al-Káidy a Ropa a krev: Americko-írácké války, Kati Pražského jara: Brežněv a jeho éra v Kremlu.
Je držitelem Ceny Miroslava Ivanova za nejlepší knihu literatury faktu pro rok 2008 a čestného uznání poroty udělující Cenu Egona Ervína Kische za rok 2010.
Pracoval jako redaktor v Lidových novinách, České televizi a Hospodářských novinách.
Jako reportér pracoval například v Iráku, Afghánistánu, Íránu, Saúdské Arábii, Libyi, Rusku, na Ukrajině, v Číně a dalších zemích.

Blog

Není to jen ledajaká letní škola, ale zážitek na celý život

Už odmalička jsem toužila psát a se slovy mi to docela šlo, proto jsem se rozhodla jet na LŽŠ, kde s…

Publikováno 24. 4. 2024

Celý článek