AktualityDvanáctý ročník letní školy podpoří veřejnoprávní média

7. únor 2016

Dvanáctý ročník letní školy podpoří veřejnoprávní média

Po dvanácté se v srpnu 2016 sjedou do Havlíčkova Brodu mladí lidé z různých zemí Evropy na Letní žurnalistickou školu Karla Havlíčka Borovského 2016, týdenní akce nabídne program debat a přednášek také veřejnosti.

Pořadatelé z obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina přicházejí v roce 2016 s další novinkou. „Záštitu nad dvanáctým pokračováním akce převzala Česká televize, která na Vysočinu přiveze nejen své redaktory a odborníky, ale také připraví dva večery pro veřejnost se zajímavými hosty. Třetí z pěti večerů by pak mohl přidat Český rozhlas, s nímž v tuto chvíli o detailech spolupráce jednáme,“ přibližuje Milan Pilař z obecné společnosti Centrum Vysočina. Vedle veřejnoprávních médií letní školu v Brodě podpoří také týdeník Marketing a média a slovenský Denník N. „Jednáme také s dalšími médii, dlouhodobě spolupracujeme s regionální redakcí Deníku v Brodě, Jihlavskými listy a dalšími médii v regionu,“ dodává Milan Pilař.

Akce pro mladé lidi od 16 do 26 let z celé Evropy se znalostí češtiny nebo slovenštiny nabídne stejně jako v roce 2015 práci v šesti skupinách (Tisk, Nová média, Rádio, Televize, Marketing a PR a Foto). „Mladí si tak mohou jak teoreticky, tak především prakticky vyzkoušet činnosti, které v jednotlivých oblastech provádějí profesionálové. Ti je také po celý týden vedou,“ doplňuje Milan Pilař.

Další novinkou, která se promítne do dvanáctého pokračování letní školy, je podpora Kraje Vysočina pro desítku mladých lidí z partnerských regionů. Na Vysočinu by tak mohli přijet mladí bohemisté či slovakisté z Ukrajiny, Běloruska, Francie a Dolního Rakouska nebo studenti z Nitranského kraje.

Jedním z vrcholů dvanáctého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského by měl být Večer Václava Havla. „Rádi bychom připomněli nejen osmdesáté výročí narození jedné z nejvýraznějších osobností střední Evropy dvacátého století, ale také jeho odkaz pro budoucnost. Účast v debatě ve středu 17. srpna zatím přislíbili dva autoři knížek o Václavu Havlovi, Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla, a polský bohemista Aleksander Kaczorowski. Ještě jednáme o účasti slovenského zástupce,“ uzavírá Milan Pilař s tím, že další hosty budou pořadatelé zveřejňovat v průběhu jara.

Dvanáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského se v Havlíčkově Brodě uskuteční od 14. do 21. srpna 2016 a jeho hlavním tématem budou vedle historie, kultury a současnosti střední Evropy především česko-slovenské vztahy.

Blog

Není to jen ledajaká letní škola, ale zážitek na celý život

Už odmalička jsem toužila psát a se slovy mi to docela šlo, proto jsem se rozhodla jet na LŽŠ, kde s…

Publikováno 24. 4. 2024

Celý článek