AktualityDvanáctý ročník letní žurnalistické školy nabídne místa mladým z partnerských krajů Vysočiny

13. září 2015

Dvanáctý ročník letní žurnalistické školy nabídne místa mladým z partnerských krajů Vysočiny

Po dvanácté se v srpnu 2016 uskuteční v Havlíčkově Brodě Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského 2016, týdenní akce pro mladé lidi od 16 do 26 let z celé Evropy se znalostí češtiny nebo slovenštiny.

Pořadatelé z obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina přicházejí společně s Krajem Vysočina pro rok 2016 s nabídkou pro mladé lidi ze všech partnerských krajů Vysočiny. „Dohodli jsme se se zástupci Kraje Vysočina, že nabídneme mladým lidem z partnerských regionů ve Francii, Rakousku, Ukrajině, Slovensku a Bělorusku možnost zúčastnit se týdenní akce v Havlíčkově Brodě. Kraj Vysočina přispěje deseti zájemcům na školné a ubytování,“ uvedl Milan Pilař, jeden z pořadatelů akce. Podobná spolupráce už několik let funguje směrem k zájemcům z Polska, které prostřednictvím Česko-polského fóra podporuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Právě mezinárodní charakter letní žurnalistické školy ocenili v letošním roce mladí lidé ze šesti zemí Evropy nejvíc. Umožňuje jim nejen poznat nové přátele, ale jejich prostřednictvím pak také zemi, z níž přicházejí. Dvanáctý ročník by měl znovu nabídnout mladým lidem nahlédnout do zákulisí médií v šesti skupinách – Tisk, Rádio, Nová média, Televize, PR a marketing a Foto. „V nejbližší době neplánujeme další rozšiřování počtu skupin, letos jsme se poze dohodli na přejmenování skupiny Web na Nová média, aby název víc odpovídal tomu, co je obsahem týdenních čiností,“ dodává Milan Pilař.

V průběhu jedenáctého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského dostali organizátoři od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nabídku představit projekt odborné veřejnosti v rámci konference o mediální výchově. „Současně jsme se také dohodli na spolupráci se slovenským Denníkem N, který už jedné z účastnic nabídl také stáž v redakci. Podobně chceme oslovit další česká a slovenská média a nabídnout jim spolupráci,“ doplnil Pilař.

Dvanáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského se v Havlíčkově Brodě uskuteční od 14. do 21. srpna 2016 a jeho hlavním tématem budou vedle historie, kultury a současnosti střední Evropy především česko-slovenské vztahy. Zájemci najdou aktuální informace o letní škole na: www.letnizurnalistickaskola.cz, kde se mohou také přihlásit.

Hlavními partnery týdenní školy v Havlíčkově Brodě jsou: nadace Friedrich Ebert Stiftung, Rakouské kulturní fórum v Praze, Velvyslanectví Rakouské republiky v Praze, Zastoupení Evropské komise v Praze, Polský institut v Praze, Slovenský institut v Praze a Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Česko-polské fórum, Americké centrum v Praze a Velvyslanectví USA v Praze.

Mediálními partnery akce jsou Denník N, Deník, Jihlavské listy, online deník Vysočina-news.cz a televize HBin.

Dalšími partnery akce jsou město Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina, Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a. s., společnost Amylon, a. s., a reklamní společnost Pross, s. r. o., Bosch Diesel, s. r. o., Jihlava.

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek