AktualityEva Eleonora Demmerle o Habsburcích a myšlence evropanství

19. červen 2016

Eva Eleonora Demmerle o Habsburcích a myšlence evropanství

Německá novinářka Eva Eleonora Demmerle bude ve středu 17. srpna od 15.30 ve velkém sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě hovořit o tématu, kterému se věnuje mnoho let. 

Jako asistentka a tisková mluvčí pracovala od roku 1995 pro Otto von Habsburga během jeho posledního funkčního období poslance Evropského parlamentu a po jeho odchodu do důchodu v roce 1999 pracovala až do jeho smrti v roce 2011 v jeho kanceláři jako mluvčí a politický poradce. 


Díky tomu získala přístup do rodinného archivu a ve svých životopisech o Karlu I. a Ottovi von Habsburgovi publikovala dosud neznámé dokumenty. Její díla byla přeložena do několika jazyků včetně češtiny (Císař Karel I. a Habsburkové, německy: Mut zur Pflicht, Otto von Habsburg, Das Haus Habsburg, Otto von Habsburg - Abschied). 


Eva Eleonora Demmerle studovala historii, politiku, ekonomii a katolickou teologii v Bonnu, Siegen a Paříži a dnes je nezávislou poradkyní, novinářkou a PR manažerkou, pracuje a žije ve Feldafingu na jezeře Starnberg.

Blog

Není to jen ledajaká letní škola, ale zážitek na celý život

Už odmalička jsem toužila psát a se slovy mi to docela šlo, proto jsem se rozhodla jet na LŽŠ, kde s…

Publikováno 24. 4. 2024

Celý článek