AktualityEva Eleonora Demmerle o Habsburcích a myšlence evropanství

19. červen 2016

Eva Eleonora Demmerle o Habsburcích a myšlence evropanství

Německá novinářka Eva Eleonora Demmerle bude ve středu 17. srpna od 15.30 ve velkém sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě hovořit o tématu, kterému se věnuje mnoho let. 

Jako asistentka a tisková mluvčí pracovala od roku 1995 pro Otto von Habsburga během jeho posledního funkčního období poslance Evropského parlamentu a po jeho odchodu do důchodu v roce 1999 pracovala až do jeho smrti v roce 2011 v jeho kanceláři jako mluvčí a politický poradce. 


Díky tomu získala přístup do rodinného archivu a ve svých životopisech o Karlu I. a Ottovi von Habsburgovi publikovala dosud neznámé dokumenty. Její díla byla přeložena do několika jazyků včetně češtiny (Císař Karel I. a Habsburkové, německy: Mut zur Pflicht, Otto von Habsburg, Das Haus Habsburg, Otto von Habsburg - Abschied). 


Eva Eleonora Demmerle studovala historii, politiku, ekonomii a katolickou teologii v Bonnu, Siegen a Paříži a dnes je nezávislou poradkyní, novinářkou a PR manažerkou, pracuje a žije ve Feldafingu na jezeře Starnberg.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek