AktualityHostem letní školy bude přední polský historik Andrzej Nowak

22. květen 2019

Hostem letní školy bude přední polský historik Andrzej Nowak

Polský historik Andrzej Nowak (nar. 1960), který patří mezi nejvlivnější současné polské historiky a publicisty, bude v pátek 23. srpna debatovat v klubu Oko v Havlíčkově Brodě od 19.00 společně s ruským historikem Andrejem Zubovem a německou historičkou Tatjanou Tönsmeyer o napadení Polska Sovětským svazem a třetí říší.

Andrzej Nowak je profesorem na Jagellonské univerzitě a Obchodní akademii - National Louis University v Nowy Sącz, a v roce 1996 hostoval jako profesor dějin východní-středoevropského na Rice University. Je členem Polské akademie věd, kde vede Katedru ruských a sovětských studií. Je autorem více než tří desítek knih, asi dvou set historických publikací ve vědeckých časopisech a desítky článků, recenzí a rozhovorů, z nichž mnohé v podzemních publikacích do roku 1989.

Zabývá se především kulturními a politickými dějinami a myšlením východní Evropy v 19. a 20. století, politickou filozofií, mezinárodními politickými vztahy a moderními médii. Publikoval několik knih o polsko-ruských vztazích. Andrzej Nowak píše svou historii Polska (Dzieje Polski).

Český čtenář si může přečíst jeho knihu esejů Impérium a ti druzí s podtitulem Rusko, Polsko a moderní dějiny východní Evropy, kterou vydalo Centrum pro studium demokracie a kultury v roce 2010.

Recenze knihy Impérium a ti druzí.

 

 

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek