AktualityJak pracují velké redakce s mladými novináři?

9. srpen 2021

Jak pracují velké redakce s mladými novináři?

Poslední odpoledne v pátek 20. srpna od 15.30 nabídne program letní žurnalistické školy v klubu Oko v Havlíčkově Brodě debatu nazvanou Jak pracují velké redakce s mladými novináři? O své zkušenosti se přijedou se studenty podělit tři hosté ze tří televizních stanic, kteří se potkávají se začínajícími žurnalisty téměř každý den a snaží se je novinářské řemeslo naučit.

Jaké je pro novináře nejlepší vzdělání? Jaké vlastnosti by měl ideálně mít? Na jaké komplikace může ze začátku narazit a proč by vlastně měl chtít žurnalistiku dělat? To je jen krátký výčet otázek, které se budou snažit zodpovědět.
Českou televizi bude zastupovat vedoucí Redakce denního zpravodajství Radek Šalša. Právě jeho tým je totiž z velké části tvořený mladými novináři, které můžete vídat hlavně ve vysílání ČT24. Za TV Seznam přijede vedoucí zpravodajství Pavel Cyprich. I v jeho redakci se objevuje řada mladých tváří. Jak funguje elévský program v TV Nova pak představí reportérka Dominika Janochová, která má na starosti Nova Academy.
Tématem debaty bude to, jak se k práci v redakcích dostat nebo to, jaké předpoklady by měli mladí lidé mít pro to, aby v médiích uspěli.

Blog

Z letní školy si odvážíte kontakty na nové přátele a budoucí kolegy

Z mých počátků na LŽŠ mám v zásobě spousty historek, kterými dodnes krmím všechny, které potkám. To,…

Publikováno 9. 1. 2024

Celý článek