AktualityJak vznikají nezávislé noviny pro 21. století? První rok Deníku N 

25. červen 2019

Jak vznikají nezávislé noviny pro 21. století? První rok Deníku N 

Úvodní debatou o tom, jak vznikají nezávislé noviny pro 21. století, a o tom, jak probíhá první rok Deníku N, bude vyprávět v pondělí 19. srpna od 15.30 ředitel Deníku N Ján Simkanič.

V roce 2015 vznikl na Slovensku Denník N, který založili novináři poté, co odešli z deníku SME, jenž se dostal do rukou oligarchů. Už v létě o celé krátké historii vyprávěl účastníkům a návštěvníkům debaty jeho šéfredaktor Matúš Kostolný.
Nyní se vracíme ke stejnému modelu se čtyřletým zpožděním také v případě mladšího bratra slovenského listu, Deníku N, který začal vycházet v online verzi 28. října 2018 a od 7. ledna 2019 také v papírové podobě.
Ján Simkanič seznámí zájemce nejen s tím, na jakém základě noviny vycházejí, ale ukáže především, v čem je Deník N úplně jiným v porovnání s ostatními médii v České republice.
Ján Simkanič je novinář a vydavatel, ředitel Deníku N. Do roku 2018 vedl dvanáct let internetové vydavatelství Internet Info, které vydává známé weby jako Lupa.cz, Měšec.cz, Podnikatel.cz, pořádá prestižní oborové konference nebo anketu Křišťálová Lupa – Cena českého internetu. V letech 2008 – 2018 stál v čele oborového Sdružení pro internetový rozvoj. Připravil úspěšný sborník vzpomínek Mé dětství v socialismu a sestavil ze svých textů knihy České nesvědomí, Přelud svobody a Mediální revoluce. Ve volném čase se věnuje olejomalbě. V digitálním prostředí je známý jako Simindr.

Nový deník: Jak podniká publicista Ján Simkanič

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek