AktualityJak vznikají nezávislé noviny pro 21. století? První rok Deníku N 

25. červen 2019

Jak vznikají nezávislé noviny pro 21. století? První rok Deníku N 

Úvodní debatou o tom, jak vznikají nezávislé noviny pro 21. století, a o tom, jak probíhá první rok Deníku N, bude vyprávět v pondělí 19. srpna od 15.30 ředitel Deníku N Ján Simkanič.

V roce 2015 vznikl na Slovensku Denník N, který založili novináři poté, co odešli z deníku SME, jenž se dostal do rukou oligarchů. Už v létě o celé krátké historii vyprávěl účastníkům a návštěvníkům debaty jeho šéfredaktor Matúš Kostolný.
Nyní se vracíme ke stejnému modelu se čtyřletým zpožděním také v případě mladšího bratra slovenského listu, Deníku N, který začal vycházet v online verzi 28. října 2018 a od 7. ledna 2019 také v papírové podobě.
Ján Simkanič seznámí zájemce nejen s tím, na jakém základě noviny vycházejí, ale ukáže především, v čem je Deník N úplně jiným v porovnání s ostatními médii v České republice.
Ján Simkanič je novinář a vydavatel, ředitel Deníku N. Do roku 2018 vedl dvanáct let internetové vydavatelství Internet Info, které vydává známé weby jako Lupa.cz, Měšec.cz, Podnikatel.cz, pořádá prestižní oborové konference nebo anketu Křišťálová Lupa – Cena českého internetu. V letech 2008 – 2018 stál v čele oborového Sdružení pro internetový rozvoj. Připravil úspěšný sborník vzpomínek Mé dětství v socialismu a sestavil ze svých textů knihy České nesvědomí, Přelud svobody a Mediální revoluce. Ve volném čase se věnuje olejomalbě. V digitálním prostředí je známý jako Simindr.

Nový deník: Jak podniká publicista Ján Simkanič

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek