AktualityJames Merz a Michal Kubal o amerických volbách na LŽŠ 2016

18. červenec 2016

James Merz a Michal Kubal o amerických volbách na LŽŠ 2016

Debata bývalého zpravodaje v USA Michala Kubala s Jamesem Merzem, poradce pro politické a ekonomické záležitosti na americkém velvyslanectví v Praze, se uskuteční v rámci letní školy ve čtvrtek 18. srpna od 19.00 ve velkém sale Staré radnice v Havlíčkově Brodě v rámci jednoho ze dvou Večerů České televize.

James Merz vstoupil do diplomacie před více než dvaceti lety. Pracoval na amerických velvyslanectvích v Nikaraguy, Ekvádoru, Paraguay a Mexiku a v misi Spojených států amerických OBSE ve Vídni. Na ministerstvu zahraničí pracoval take v předsednictvu pro lidská práva a Úřadu pro evropské záležitosti.

Michal Kubal působil v letech 2008 až 2012 jako zahraniční zpravodaj České televize v USA se sídlem ve Washingtonu, od roku 2013 vede zahraniční redakci České televize a od ledna 2016 moderuje i hlavní zpravodajský pořad Události.  
Během své novinářské kariéry působil v řadě zemí, např. v Bosně a Hercegovině, Kosovu, Makedonii, Jugoslávii, Albánii, Pákistánu, Afghánistánu a Iráku. V roce 2004 byl spolu s kameramanem Petrem Klímou a redaktorem Českého rozhlasu Vítem Pohankou unesen povstalci v Iráku, po čtyřech dnech 16. dubna 2004 byl propuštěn.

Foto Michala Kubala: Archiv ČT
Foto Jamese Merze: Velvyslanectví USA v Praze

Blog

Léto bez LŽS si už ani neumím představit

Na začátek je asi dobré zmínit, že nejsem typický účastník LŽS. Orientuje se totiž primárně na stude…

Publikováno 2. 5. 2021

Celý článek