AktualityJames Merz a Michal Kubal o amerických volbách na LŽŠ 2016

18. červenec 2016

James Merz a Michal Kubal o amerických volbách na LŽŠ 2016

Debata bývalého zpravodaje v USA Michala Kubala s Jamesem Merzem, poradce pro politické a ekonomické záležitosti na americkém velvyslanectví v Praze, se uskuteční v rámci letní školy ve čtvrtek 18. srpna od 19.00 ve velkém sale Staré radnice v Havlíčkově Brodě v rámci jednoho ze dvou Večerů České televize.

James Merz vstoupil do diplomacie před více než dvaceti lety. Pracoval na amerických velvyslanectvích v Nikaraguy, Ekvádoru, Paraguay a Mexiku a v misi Spojených států amerických OBSE ve Vídni. Na ministerstvu zahraničí pracoval take v předsednictvu pro lidská práva a Úřadu pro evropské záležitosti.

Michal Kubal působil v letech 2008 až 2012 jako zahraniční zpravodaj České televize v USA se sídlem ve Washingtonu, od roku 2013 vede zahraniční redakci České televize a od ledna 2016 moderuje i hlavní zpravodajský pořad Události.  
Během své novinářské kariéry působil v řadě zemí, např. v Bosně a Hercegovině, Kosovu, Makedonii, Jugoslávii, Albánii, Pákistánu, Afghánistánu a Iráku. V roce 2004 byl spolu s kameramanem Petrem Klímou a redaktorem Českého rozhlasu Vítem Pohankou unesen povstalci v Iráku, po čtyřech dnech 16. dubna 2004 byl propuštěn.

Foto Michala Kubala: Archiv ČT
Foto Jamese Merze: Velvyslanectví USA v Praze

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek