AktualityKarel Havlíček a Rusko

13. srpen 2021

Karel Havlíček a Rusko

Po druhé připomene v pátek 20. srpna program letní školy osobnost Karla Havlíčka Borovského. Před diskusí uslyší návštěvníci speciální verzi debaty Martina Gromana a Michala Stehlíka z jejich cyklu Přepište dějiny, tentokrát právě s Karlem Havlíčkem. Možná jejich pohled na osobnost českého novináře, myslitele a spisovatele 19. století inspiruje debatující i posluchače k řadě otázek a hledání odpovědí. Budou jimi historik Vratislav Doubek, slavista Peter Deutschmann a publicista Ivan Štern.

Hovořit by se mělo nejen o Havlíčkově proměně ze slavjanofila na austroslavistu, o mýtech, které na něj generace Čechů, ale Rakušanů navršily, ale také o tom, proč jeho varování před chováním ruského státu ti, kteří se k němu neustále hlásí, nevnímají a svou chybu dokonce nepřiznají ani po letech.
Debata začíná v klubu Oko v Havlíčkově Brodě v 19.00.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek