AktualityKarel Havlíček a Rusko

13. srpen 2021

Karel Havlíček a Rusko

Po druhé připomene v pátek 20. srpna program letní školy osobnost Karla Havlíčka Borovského. Před diskusí uslyší návštěvníci speciální verzi debaty Martina Gromana a Michala Stehlíka z jejich cyklu Přepište dějiny, tentokrát právě s Karlem Havlíčkem. Možná jejich pohled na osobnost českého novináře, myslitele a spisovatele 19. století inspiruje debatující i posluchače k řadě otázek a hledání odpovědí. Budou jimi historik Vratislav Doubek, slavista Peter Deutschmann a publicista Ivan Štern.

Hovořit by se mělo nejen o Havlíčkově proměně ze slavjanofila na austroslavistu, o mýtech, které na něj generace Čechů, ale Rakušanů navršily, ale také o tom, proč jeho varování před chováním ruského státu ti, kteří se k němu neustále hlásí, nevnímají a svou chybu dokonce nepřiznají ani po letech.
Debata začíná v klubu Oko v Havlíčkově Brodě v 19.00.

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek