AktualityKarel Havlíček a Rusko

13. srpen 2021

Karel Havlíček a Rusko

Po druhé připomene v pátek 20. srpna program letní školy osobnost Karla Havlíčka Borovského. Před diskusí uslyší návštěvníci speciální verzi debaty Martina Gromana a Michala Stehlíka z jejich cyklu Přepište dějiny, tentokrát právě s Karlem Havlíčkem. Možná jejich pohled na osobnost českého novináře, myslitele a spisovatele 19. století inspiruje debatující i posluchače k řadě otázek a hledání odpovědí. Budou jimi historik Vratislav Doubek, slavista Peter Deutschmann a publicista Ivan Štern.

Hovořit by se mělo nejen o Havlíčkově proměně ze slavjanofila na austroslavistu, o mýtech, které na něj generace Čechů, ale Rakušanů navršily, ale také o tom, proč jeho varování před chováním ruského státu ti, kteří se k němu neustále hlásí, nevnímají a svou chybu dokonce nepřiznají ani po letech.
Debata začíná v klubu Oko v Havlíčkově Brodě v 19.00.

Blog

OD STUDENTŮ: LŽŠ? Je to jako lézt po stromě a trhat životní příležitosti

V průběhu studia na střední škole jsem mívala neustálou potřebu přemýšlet nad svou budoucností. Nikd…

Publikováno 2. 10. 2022

Celý článek