AktualityKarel Havlíček a Rusko

13. srpen 2021

Karel Havlíček a Rusko

Po druhé připomene v pátek 20. srpna program letní školy osobnost Karla Havlíčka Borovského. Před diskusí uslyší návštěvníci speciální verzi debaty Martina Gromana a Michala Stehlíka z jejich cyklu Přepište dějiny, tentokrát právě s Karlem Havlíčkem. Možná jejich pohled na osobnost českého novináře, myslitele a spisovatele 19. století inspiruje debatující i posluchače k řadě otázek a hledání odpovědí. Budou jimi historik Vratislav Doubek, slavista Peter Deutschmann a publicista Ivan Štern.

Hovořit by se mělo nejen o Havlíčkově proměně ze slavjanofila na austroslavistu, o mýtech, které na něj generace Čechů, ale Rakušanů navršily, ale také o tom, proč jeho varování před chováním ruského státu ti, kteří se k němu neustále hlásí, nevnímají a svou chybu dokonce nepřiznají ani po letech.
Debata začíná v klubu Oko v Havlíčkově Brodě v 19.00.

Blog

V Havlíčkově Brodě ubíhá čas úplně jinak

Havlíčkův Brod, to je místo, kde je jiné časové pásmo – to jsem si v duchu říkal každý rok. Čas tam …

Publikováno 3. 3. 2023

Celý článek