AktualityKnihovna Petra Pitharta novým partnerem letní školy

4. srpen 2023

Knihovna Petra Pitharta novým partnerem letní školy

Nově vzniklá Knihovna Petra Pitharta se před devatenáctým ročníkem letní školy stala jejím novým partnerem a podporovatelem, Petr Pithart patří k dlouholetým příznivcům akce od jejích počátků.

V roce 2006 pomohl zprostředkovat návštěvu prezidenta Václava Havla, sám byl poté dvakrát hostem v debatách, naposledy v roce 2022, kde diskutoval s Martinem Bútorou a Danielem Kroupou o rozpadu Československa v roce 1992.
Knihovna Petra Pitharta je aktivitou přátel Petra Pitharta, kteří se rozhodli shromáždit nejen práce politika, spisovatele a právníka, který v minulosti stál v čele české vlády a senátu, ale také osobností, které jsou myšlenkově blízcí konzervativnímu myšlení. Ti se objevují jak v článcích na portálu Knihovny Petra Pitharta, ale také v nově vzniklé knižnici. Prvním titulem se stal román Ivana Lefkovitse nazvaný 1923, který zajímavým způsobem zobrazuje rok pátého výročí vzniku republiky.

Zástupci Knihovny Petra Pitharta se zúčastní letošního ročníku letní školy v roli pozorovatelů a stejně tak v říjnu navštíví první ročník Podzimní školy Josefa Kalvody.

V pátek 4. srpna vyšlo na portálu Knihovny Petra Pitharta malé zamyšlení nad uplynulými osmnácti ročníky letní školy.

Blog

Není to jen ledajaká letní škola, ale zážitek na celý život

Už odmalička jsem toužila psát a se slovy mi to docela šlo, proto jsem se rozhodla jet na LŽŠ, kde s…

Publikováno 24. 4. 2024

Celý článek