AktualityLetní škola letos v Havlíčkově Brodě po sedmnácté, připomene velkého českého novináře

1. březen 2021

Letní škola letos v Havlíčkově Brodě po sedmnácté, připomene velkého českého novináře

Sedmnáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2021 se uskuteční od neděle 15. do soboty 21. srpna a opět nabídne zájemcům týden setkávání s médii, novináři, ale také hosty, kteří vedle mediálních témat nabídnou i analýzy současnosti a pohledy do minulosti.

„V letošním roce máme v plánu připomenout osobnost Karla Havlíčka Borovského jinak, než je tomu každoročně. Ve dvou panelech bychom chtěli připomenout fakt, že Havlíček byl jedním z prvních, kdo střední Evropu a Čechy varoval před Ruskem jako státem, dokonce chtěl zpracovat velkou historii vztahů Čech a Ruska. Proto jsme se rozhodli jednu debatu věnovat tématu Havlíček a Rusko. Ve druhé diskusi se pak chceme zabývat tím, nakolik by dnešní média a novináři snesli přísná kritéria Karla Havlíčka a nakolik tedy naplňují jeho odkaz,“ prozradil dva body veřejného programu Milan Pilař, spoluautor projekt letní školy. Podle jeho slov se v dalších tématech programu objeví debata o současném stavu evropské společnosti a variantách jejího dalšího vývoje nebo připomínka rozpadu Sovětského svazu v roce 1991 a ohlédnutí za tím, kam se země střední a východní Evropy za třicet dostaly.

Zájemci o týdenní školu ze strany žáků střední a vysokých škol, ale také učitelé či pracovníci PR se mohou hlásit od pondělí 1. března do jednotlivých skupin. „Přestože 1. března odstartovalo přihlašovací období, máme už některé skupiny z poloviny zaplněné, a proto by zájemci neměli příliš váhat, aby si zajistili místo ve skupině, do níž se chtějí přihlásit,“ doplnil Milan Pilař s tím, že o podobě letní školy budou zájemci informováni na konci května.

Pořadatelé letní školy v současnosti jednají s partnery a hosty o podobě spolupráce a jejich podílu na programu. Jednotlivé hosty a body programu plánují představovat postupně během jara.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek