AktualityLetní škola letos v Havlíčkově Brodě po sedmnácté, připomene velkého českého novináře

1. březen 2021

Letní škola letos v Havlíčkově Brodě po sedmnácté, připomene velkého českého novináře

Sedmnáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2021 se uskuteční od neděle 15. do soboty 21. srpna a opět nabídne zájemcům týden setkávání s médii, novináři, ale také hosty, kteří vedle mediálních témat nabídnou i analýzy současnosti a pohledy do minulosti.

„V letošním roce máme v plánu připomenout osobnost Karla Havlíčka Borovského jinak, než je tomu každoročně. Ve dvou panelech bychom chtěli připomenout fakt, že Havlíček byl jedním z prvních, kdo střední Evropu a Čechy varoval před Ruskem jako státem, dokonce chtěl zpracovat velkou historii vztahů Čech a Ruska. Proto jsme se rozhodli jednu debatu věnovat tématu Havlíček a Rusko. Ve druhé diskusi se pak chceme zabývat tím, nakolik by dnešní média a novináři snesli přísná kritéria Karla Havlíčka a nakolik tedy naplňují jeho odkaz,“ prozradil dva body veřejného programu Milan Pilař, spoluautor projekt letní školy. Podle jeho slov se v dalších tématech programu objeví debata o současném stavu evropské společnosti a variantách jejího dalšího vývoje nebo připomínka rozpadu Sovětského svazu v roce 1991 a ohlédnutí za tím, kam se země střední a východní Evropy za třicet dostaly.

Zájemci o týdenní školu ze strany žáků střední a vysokých škol, ale také učitelé či pracovníci PR se mohou hlásit od pondělí 1. března do jednotlivých skupin. „Přestože 1. března odstartovalo přihlašovací období, máme už některé skupiny z poloviny zaplněné, a proto by zájemci neměli příliš váhat, aby si zajistili místo ve skupině, do níž se chtějí přihlásit,“ doplnil Milan Pilař s tím, že o podobě letní školy budou zájemci informováni na konci května.

Pořadatelé letní školy v současnosti jednají s partnery a hosty o podobě spolupráce a jejich podílu na programu. Jednotlivé hosty a body programu plánují představovat postupně během jara.

Blog

Není to jen ledajaká letní škola, ale zážitek na celý život

Už odmalička jsem toužila psát a se slovy mi to docela šlo, proto jsem se rozhodla jet na LŽŠ, kde s…

Publikováno 24. 4. 2024

Celý článek