AktualityLetní škola pomáhá s ukrajinskými partnery uprchlíkům před válkou

19. březen 2022

Letní škola pomáhá s ukrajinskými partnery uprchlíkům před válkou

Obecně prospěšná společnost Centrum Vysočina se zapojila do pomoci uprchlíkům z Ukrajiny a do akcí, které přibližují obyvatelům Vysočiny historii i současnost Ukrajiny.

„Už několik týdnů komunikujeme z partnery na Národní univerzitě v Užhorodě o tom, jak pomoci ukrajinským uprchlíkům na Vysočině. Dohodli jsme se, že prostřednictvím bohemistů, jimž jsme v minulosti poskytovali pomoc my a zajišťovali jak odbornou literaturu, tak stáže v České republice, pomůžeme uprchlíkům na Vysočině. Od počátku dubna budou bohemistky z Užhorodu působit na Vysočině,“ popisuje Milan Pilař, ředitel společnosti Centrum Vysočina, jednu z pomocí lidem na útěku.
Sedm bohemistek, jejichž zázemí a dopravu organizuje partnerský Kraj Vysočina ve spolupráci s dalšími partnery v regionu, by mělo působit na různých místech Vysočiny jako tlumočnice, pomáhat na školách a v dalších situacích, kde jejich práce bude třeba.

„Současně jsme se na žádost CEKUS v Chotěboři zapojili do benefiční akce, v jejímž rámci pomáháme s organizací debat s novináři Martinem Novákem z Aktuálně.cz (24. března), který byl na Ukrajině v počátku války, a také Alexandrem Mitrofanovem, českým novinářem ruského původu (30. dubna). S oběma budu debatovat jak o válečných událostech a ruské agresi, tak také o minulosti a současnosti Ruska,“ doplňuje Milan Pilař informace o další pomoci.
Výtěžek z dobrovolného vstupného všech akcí benefice věnují totiž pořadatelé na konto organizace Člověk v tísni na pomoc Ukrajině.

 

 

Blog

Není to jen ledajaká letní škola, ale zážitek na celý život

Už odmalička jsem toužila psát a se slovy mi to docela šlo, proto jsem se rozhodla jet na LŽŠ, kde s…

Publikováno 24. 4. 2024

Celý článek