AktualityLetní škola se ohlédne nejen za Karlem Havlíčkem Borovským covidu navzdory

14. duben 2021

Letní škola se ohlédne nejen za Karlem Havlíčkem Borovským covidu navzdory

Sedmnáctý ročník letní školy, který se uskuteční ve druhé polovině srpna prezenčně, nebo v online variantě, nabídne účastníkům i zájemcům z řad veřejnosti mimo jiné dvě témata spojená s osobností Karla Havlíčka Borovského. Nebudou chybět ani debaty nad dalšími aktuálními problémy.

„V současnosti mohu prozradit, že máme potvrzenou účast prvních hostů, jakými jsou například právník Jiří Přibáň z Univerzity v Cardiffu, irský politolog Pat Lyons z Akademie věd České republiky, slavista Peter Deutschmann z Univerzity v Salzburku, politoložka Dagmar Rychnovská z University of Sussex nebo historik Vratislav Doubek z Univerzity Karlovy,“ přibližuje Milan Pilař, jeden z organizátorů akce.
Jednu debatu připravuje pro letní školu online deník Aktuálně.cz, druhou Deník N, partneři akce. Debaty, které se konají od pondělí 17. do pátku 20. srpna od 15.30 a 19.00, jsou volně přistupné zdarma veřejnosti.

„S kolegy počítáme s prezenční variantou letní školy jako v loňském roce, kdy vše proběhlo bez jakýkoli problémů. Pokud by platila v srpnu nějaká omezení, budeme zvažovat nějakou formu online varianty, možností máme hned několik. Každý rok přenášíme debaty prostřednictvím sociálních sítí a ve skupinách pracuje také omezený počet účastníků,“ dodává Milan Pilař. Podle jeho slov chtějí organizátoři nechat definitivní rozhodnutí o podobě školy až na červenec.

Letní škola začíná v neděli 15. srpna tradičním setkáním účastníků a pořadatelského týmu a vyvrcholí v sobotu 21. srpna závěrečným hodnocením prací v jednotlivých skupinách.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek