AktualityLetní žurnalistická škola jako brána do světa médií II.

12. srpen 2021

Letní žurnalistická škola jako brána do světa médií II.

Letní žurnalistická škola jako brána do světa médií – to je název debaty, která začne ve čtvrtek 19. srpna v 15.30 v klubu Oko na Smetanové náměstí v Havlíčkově Brodě. Před publikem se setkají čtyři absolventi Letní žurnalistické školy – moderátorka Eva Fruhwirtová si bude povídat s novinářkou Eliškou Novou, která píše pro Lidovky, s editorem Seznam Zpráv Petrem Štěpánem a redaktorem TV PRAHA Lukášem Kubátem. 

Všichni prošli žurnalistickým kempem, který je do značné míry nasměroval na jejich další působiště. Letní žurnalistická škola se za roky svého působení stala místem, kde se ze studentů stávají budoucí kolegové v novinářské branži. Eliška Nová vystudovala pražskou žurnalistiku a jejími spolužačkami byly dvě rodačky z Havlíčkova Brodu – Anička Martincová (Chudobová, nyní na mateřské, ale jinak redaktorka České televize) a Aneta Šaferová (Štefánková, nyní na mateřské, ale jinak redaktorka Hospodářských novin).
Anička Martincová patří do stálého organizačního týmu letní školy, letos vede skupinu Televize, Aneta Šaferová se vloni zúčastnila absolventské debaty pro stávající studenty školy. Rodákem z Havlíčkova Brodu je i Lukáš Kubát, vystudoval herectví a postupně prošel několika redakcemi, působil například na Frekvenci 1 nebo v České televizi. Poslední čtyři roky pracuje jako moderátor a redaktor televize PRAHA TV. Za tu dobu má na svém kontě přes dvě tisícovky reportáží. V absolventské debatě doplní Lukáše Kubáta a Elišku Novou ještě Petr Štěpán, který po působení v redakci iHned.cz zamířil v loňském roce do zpravodajského portálu Seznam Zprávy.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek