AktualityLŽŠ 2016 skončila

20. srpen 2016

LŽŠ 2016 skončila

Rekordní počet mladých lidí ze čtyř zemí Evropy se účastnil dvanáctého pokračování Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Do Brodu opět přijeli zajímaví hosté nejen z České republiky, hovořilo se o propagandě, ověřování informacích, proruských webech, historii, ale i současnosti. Se jmény, jako polský bohemista Aleksander Kaczorowski, novinářka a bývalá tisková mluvčí Otto von Habsburga Eva E. Demmerle, šéfredaktor časopisu Týždeň Štefan Hríb, bývalý diplomat Petr Kolář či spisovatel a překladatel Michael Žantovský, se lidé na Vysočině mohu potkat jen výjimečně. 

 „Týden plný zážitků, ze kterého budu ještě nějakou chvíli čerpat. Podnětné besedy se zajímavými a světově uznávanými hosty u mě vyvolaly další otázky, otevírají se další dveře a zajímavé možnosti a nápady. Bylo to náročné, ale nesmírně poučné setkání lidí, které baví a živí jazyk, obraz, pravdivá informace, nekonečná kreativita a vysoké pracovní nasazení,“ hodnotila za všechny LŽŠ Karolína Kosařová, k terá už s médii má své zkušenosti.

„Akci se podařilo uspořádat především díky hlavním partnerům, jako je město Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina, Zastoupení Evropské komise v Praze či Česká televize. Hodně nám pomohli samozřejmě i další partneři, za což moc děkujeme,“ uzavřel za pořadatelský tým Milan Pilař.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek