AktualityMagda Vášáryová zavítá v srpnu do Brodu

8. prosinec 2013

Magda Vášáryová zavítá v srpnu do Brodu

Herečka diplomatka a politička Magda Vášáryová bude dalším hostem Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2014. 

Poté, co skončila na konci osmdesátých let svou hereckou kariéru, se stala první velvyslankyní ve Vídni v nové éře Československa. V květnu 1999 kandidovala na úřad prezidenta Slovenské republiky, v letech 2000-2005 působila jako velvyslankyně Slovenské republiky v Polsku, po skončení pracovala jako státní tajemnice slovenského ministerstva zahraničních věcí. Od 17. června 2006 je poslankyní Národní rady za Slovenskú demokratickú a kresťanskú úniu - Demokratickú stranu, v roce 2010 svůj poslanecký mandát obhájila. Věnuje se především oblasti kultury a vzdělání.

Více na www.magdavasaryova.sk.

Blog

Tomáš Polanský: Skúsenosť, ktorú každému odporúčam

Minulý rok moje spolužiačky zdieľali na sociálnych sieťach ponuku zúčastniť sa na letnej žurnalistic…

Publikováno 19. 5. 2019

Celý článek