AktualityMagda Vášáryová zavítá v srpnu do Brodu

8. prosinec 2013

Magda Vášáryová zavítá v srpnu do Brodu

Herečka diplomatka a politička Magda Vášáryová bude dalším hostem Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2014. 

Poté, co skončila na konci osmdesátých let svou hereckou kariéru, se stala první velvyslankyní ve Vídni v nové éře Československa. V květnu 1999 kandidovala na úřad prezidenta Slovenské republiky, v letech 2000-2005 působila jako velvyslankyně Slovenské republiky v Polsku, po skončení pracovala jako státní tajemnice slovenského ministerstva zahraničních věcí. Od 17. června 2006 je poslankyní Národní rady za Slovenskú demokratickú a kresťanskú úniu - Demokratickú stranu, v roce 2010 svůj poslanecký mandát obhájila. Věnuje se především oblasti kultury a vzdělání.

Více na www.magdavasaryova.sk.

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek