AktualityMagda Vášáryová zavítá v srpnu do Brodu

8. prosinec 2013

Magda Vášáryová zavítá v srpnu do Brodu

Herečka diplomatka a politička Magda Vášáryová bude dalším hostem Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2014. 

Poté, co skončila na konci osmdesátých let svou hereckou kariéru, se stala první velvyslankyní ve Vídni v nové éře Československa. V květnu 1999 kandidovala na úřad prezidenta Slovenské republiky, v letech 2000-2005 působila jako velvyslankyně Slovenské republiky v Polsku, po skončení pracovala jako státní tajemnice slovenského ministerstva zahraničních věcí. Od 17. června 2006 je poslankyní Národní rady za Slovenskú demokratickú a kresťanskú úniu - Demokratickú stranu, v roce 2010 svůj poslanecký mandát obhájila. Věnuje se především oblasti kultury a vzdělání.

Více na www.magdavasaryova.sk.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek