AktualityMichal Viewegh odstartuje čtrnáctý ročník letní školy

8. duben 2018

Michal Viewegh odstartuje čtrnáctý ročník letní školy

Spisovatel Michal Viewegh bude prvním hostem čtrnáctého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, s účastníky a dalšími zájemci se setká v pondělí 20. srpna od 15.30 v divadelním sále AZ Centra Havlíčkův Brod.

Hovořit by měl nejen o svých spisovatelských zkušenostech a číst ze svých knih, ale řeč se stočí také na jeho vztah k českým médiím, s nimiž v minulosti jako jeden z prvních vedl spor, když nepravdivě psala o jeho soukromí. Vystudovaný pedagog se na spisovatelskou dráhu vydal po krátké době ve školství a práci redaktora nakladatelství Československý spisovatel v roce 1995, kdy odešel na volnou nohu. „Pevně doufám, že už to takhle doklepu až do konce,“ uvádí v nadsázce na svých webových stránkách.

Na svém kontě má počínaje prvotinou Názory na vraždu (1990) téměř tři desítky knížek, z nichž devět filmaři převedli na filmové plátno. V některých se zaměřil i na glosování českého politického života.

Foto: Michal Viewegh, zdroj: www.viewegh.cz

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek