AktualityMiro Kern a Jakub Zelenka o investigativní žurnalistice

21. červen 2020

Miro Kern a Jakub Zelenka o investigativní žurnalistice

Ve středu 19. srpna budou od 19.00 na letní škole debatovat o potřebě investigativní žurnalistiky v současné době novináři dvou partnerských deníků, Miro Kern ze slovenského Denníku N a Jakub Zelenka z českého Deníku N, který vznikl tři roky po jeho starším bratrovi.

Miro Kern vystudoval politologii a sociologii. V médiích pracuje víc než dvacet let. Šest let byl zahraničním zpravodajem agentury ČTK na Slovensku a v Rakousku, devět let pracoval v deníku SME, z kterého spolu s kolegy odešel, když podíl v něm koupila finanční skupina Penta.
Od roku 2015 je reportérem Denníka N. Spolupracoval s vícerými českými médii. Píše hlavně o politice, kauzách a o rozhazování peněz daňových poplatníků. Má několik nominací na Novinárskou cenu v kategorii investigace a rozhovory.

Více informací o Miro Kernovi.
https://dennikn.sk/autor/miro-kern/

Jakub Zelenka je dvojnásobným držitelem Novinářské ceny za nejlepší online žurnalistiku. Získal ji s kolegy za webový speciál o dezinformacích publikovaný na Aktuálně.cz, byl oceněný za speciál Češi v zajetí sociálních bublin na Lidovky.cz. Český literární fond mu udělil Novinářskou křepelku, cenu pro novináře do 33 let za mimořádný žurnalistický počin. Dříve psal pro server Lidovky.cz a Lidové noviny, poté byl součástí domácího týmu na Aktuálně.cz a v HN. Nyní je součástí projektu Deníku N, letos oceněným dvěma novinářskými cenami.

Další informace o Jakubu Zelenkovi.

https://archiv.ihned.cz/c1-66149250-redaktor-hn-jakub-zelenka-dostal-cenu-pro-mlade-novinare
https://www.aktualne.cz/autori/jakub-zelenka/l~fd8a0db4b7d911e687f70025900fea04/
https://ihned.cz/?m=authors&article%5Baut_id%5D=19285130
https://denikn.cz/autor/jakub-zelenka/

Úvodní foto: Miro Kern

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek