AktualityMiro Kern a Jakub Zelenka o investigativní žurnalistice

21. červen 2020

Miro Kern a Jakub Zelenka o investigativní žurnalistice

Ve středu 19. srpna budou od 19.00 na letní škole debatovat o potřebě investigativní žurnalistiky v současné době novináři dvou partnerských deníků, Miro Kern ze slovenského Denníku N a Jakub Zelenka z českého Deníku N, který vznikl tři roky po jeho starším bratrovi.

Miro Kern vystudoval politologii a sociologii. V médiích pracuje víc než dvacet let. Šest let byl zahraničním zpravodajem agentury ČTK na Slovensku a v Rakousku, devět let pracoval v deníku SME, z kterého spolu s kolegy odešel, když podíl v něm koupila finanční skupina Penta.
Od roku 2015 je reportérem Denníka N. Spolupracoval s vícerými českými médii. Píše hlavně o politice, kauzách a o rozhazování peněz daňových poplatníků. Má několik nominací na Novinárskou cenu v kategorii investigace a rozhovory.

Více informací o Miro Kernovi.
https://dennikn.sk/autor/miro-kern/

Jakub Zelenka je dvojnásobným držitelem Novinářské ceny za nejlepší online žurnalistiku. Získal ji s kolegy za webový speciál o dezinformacích publikovaný na Aktuálně.cz, byl oceněný za speciál Češi v zajetí sociálních bublin na Lidovky.cz. Český literární fond mu udělil Novinářskou křepelku, cenu pro novináře do 33 let za mimořádný žurnalistický počin. Dříve psal pro server Lidovky.cz a Lidové noviny, poté byl součástí domácího týmu na Aktuálně.cz a v HN. Nyní je součástí projektu Deníku N, letos oceněným dvěma novinářskými cenami.

Další informace o Jakubu Zelenkovi.

https://archiv.ihned.cz/c1-66149250-redaktor-hn-jakub-zelenka-dostal-cenu-pro-mlade-novinare
https://www.aktualne.cz/autori/jakub-zelenka/l~fd8a0db4b7d911e687f70025900fea04/
https://ihned.cz/?m=authors&article%5Baut_id%5D=19285130
https://denikn.cz/autor/jakub-zelenka/

Úvodní foto: Miro Kern

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek