AktualityNejen o demokracii bude debatovat Pavel Fischer a novinář Tomáš Gális

26. červen 2018

Nejen o demokracii bude debatovat Pavel Fischer a novinář Tomáš Gális

Ve středu 22. srpna hostí letní škola debatu prezidentského kandidáta Pavla Fischera se slovenským novinářem z Denníku N Tomášem Gálisem. Oba si položí otázku, zda je demokracie vhodnou formou vlády pro 21. století, jaké hrozby ji ovlivňují a jakým způsobem se může bránit. Beseda se uskuteční od 19.00 v divadelním sále AZ Centra Havlíčkův Brod.

Pavel Fischer absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, ve studiu pokračoval na Centre International de Formation Chrétienne v Ženevě a prestižní vysoké škole Ecole Nationale d´Administration (E.N.A.) v Paříži pro nejvyšší státní úředníky. Během prezidentství Václava Havla působil v Kanceláři prezidenta republiky jako tiskový specialista, jako zástupce mluvčího prezidenta, a nakonec jako ředitel politického odboru. Od roku 2003 byl velvyslancem ve Francii a Monaku. Po návratu pracoval jako politický ředitel na Ministerstvu zahraničních v ěc&iacu te;. Po odchodu z ministerstva působil jako poradce pro strategické otázky pro vládní i nevládní sektor. Od roku 2015 byl ředitelem Ústavu empirických výzkumů STEM. V roce 2018 kandidoval v prezidentských volbách.

Tomáš Gális vystudoval sociologii na Filozofické fakultě UK, do novin začal psát v roce 2000. Pracoval v Hospodářských novinách, v Týždni a v SME, odkud přešel do Denníku N. Je autorem knižních rozhovorů s Alexandrem Dulebom (Rusko, Ukrajina a my) a s Mariánem Leškom (Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej) a dětské knihy Zábava na cestách.

 

Blog

Není to jen ledajaká letní škola, ale zážitek na celý život

Už odmalička jsem toužila psát a se slovy mi to docela šlo, proto jsem se rozhodla jet na LŽŠ, kde s…

Publikováno 24. 4. 2024

Celý článek