AktualityNejen o demokracii bude debatovat Pavel Fischer a novinář Tomáš Gális

26. červen 2018

Nejen o demokracii bude debatovat Pavel Fischer a novinář Tomáš Gális

Ve středu 22. srpna hostí letní škola debatu prezidentského kandidáta Pavla Fischera se slovenským novinářem z Denníku N Tomášem Gálisem. Oba si položí otázku, zda je demokracie vhodnou formou vlády pro 21. století, jaké hrozby ji ovlivňují a jakým způsobem se může bránit. Beseda se uskuteční od 19.00 v divadelním sále AZ Centra Havlíčkův Brod.

Pavel Fischer absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, ve studiu pokračoval na Centre International de Formation Chrétienne v Ženevě a prestižní vysoké škole Ecole Nationale d´Administration (E.N.A.) v Paříži pro nejvyšší státní úředníky. Během prezidentství Václava Havla působil v Kanceláři prezidenta republiky jako tiskový specialista, jako zástupce mluvčího prezidenta, a nakonec jako ředitel politického odboru. Od roku 2003 byl velvyslancem ve Francii a Monaku. Po návratu pracoval jako politický ředitel na Ministerstvu zahraničních v ěc&iacu te;. Po odchodu z ministerstva působil jako poradce pro strategické otázky pro vládní i nevládní sektor. Od roku 2015 byl ředitelem Ústavu empirických výzkumů STEM. V roce 2018 kandidoval v prezidentských volbách.

Tomáš Gális vystudoval sociologii na Filozofické fakultě UK, do novin začal psát v roce 2000. Pracoval v Hospodářských novinách, v Týždni a v SME, odkud přešel do Denníku N. Je autorem knižních rozhovorů s Alexandrem Dulebom (Rusko, Ukrajina a my) a s Mariánem Leškom (Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej) a dětské knihy Zábava na cestách.

 

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek