AktualityNejen o historii Ukrajiny s historikem Davidem Svobodou

24. červen 2014

Nejen o historii Ukrajiny s historikem Davidem Svobodou

Český historik David Svoboda přiblíží v rámci desátého ročníku Letní žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě historii Ukrajiny, která není pro mnohé Středoevropany zcela známá. 

David Svoboda je v současnosti pracovníkem Ústav pro studium totalitních režimů v Praze. Své postřehy k rusko-ukrajinskému konfliktu publikuje mimo jiné na stránkách českých médií. Studoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, obor politologie a mezinárodní vztahy (1996–2003), Central European University, history department (2000–2001) a Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy, obor kulturní a sociální antropologie (2003–2007).

V rámci programu letní školy přednese svou přednášku Junta, smrt a naděje: historické pozadí ukrajinské revoluce a její mediální dezinterpretace.

Foto: www.ustr.cz

Blog

LŽŠ 2015 a můj profesní obrat

Gerojš, švenk, synchron, háelpéčko, JPZ, handka… pojmy, které jsem dřív neznala. Nebyl taky důvod. U…

Publikováno 2. 6. 2023

Celý článek