AktualityNěmecká historička doplní své kolegy z Ruska a Polska v debatě o zahájení druhé světové války

9. červen 2019

Německá historička doplní své kolegy z Ruska a Polska v debatě o zahájení druhé světové války

Třetím odborníkem, který se zúčastní debaty o napadení Polska v září 1939, je německá historička Tatjana Tönsmeyerová. Společní s ní budou diskutovat v rámci patnáctého ročníku letní školy ruský historik Andrej Zubov a poslký historik Andrzej Nowak.

Rodačka z německého Saarbrückenu, studovala v letech dějiny východní Evropy, politologii a žurnalistiku na univerzitách v Bochumu a Marburgu, následně působila jako vědecká pracovnice na katedře dějin a kulturních studií Philipps-University Marburg, v Historickém ústavu Slovenské akademie věd v Bratislavě a jako vědecká pracovnice na katedře historie na Humboldtově univerzitě v Berlíně, kde získala doktorát s diplomovou prací na téma Třetí říše a Slovensko v letech druhé světové války. Podílela se na výzkumu v Londýně, v Lipsku, v Mainzu a na Univerzitě Karlově v Praze.
Její výzkumné zájmy jsou evropské dějiny 19. a 20. století. Ve 20. století studovala dějiny národního socialismu, historii východní a jihovýchodní Evropy, historii dějin a dějin kultur pamětí.
Debata se koná v pátek 23. srpna od 19.00 v klubu Oko na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě.

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek