AktualityNěmecká historička doplní své kolegy z Ruska a Polska v debatě o zahájení druhé světové války

9. červen 2019

Německá historička doplní své kolegy z Ruska a Polska v debatě o zahájení druhé světové války

Třetím odborníkem, který se zúčastní debaty o napadení Polska v září 1939, je německá historička Tatjana Tönsmeyerová. Společní s ní budou diskutovat v rámci patnáctého ročníku letní školy ruský historik Andrej Zubov a poslký historik Andrzej Nowak.

Rodačka z německého Saarbrückenu, studovala v letech dějiny východní Evropy, politologii a žurnalistiku na univerzitách v Bochumu a Marburgu, následně působila jako vědecká pracovnice na katedře dějin a kulturních studií Philipps-University Marburg, v Historickém ústavu Slovenské akademie věd v Bratislavě a jako vědecká pracovnice na katedře historie na Humboldtově univerzitě v Berlíně, kde získala doktorát s diplomovou prací na téma Třetí říše a Slovensko v letech druhé světové války. Podílela se na výzkumu v Londýně, v Lipsku, v Mainzu a na Univerzitě Karlově v Praze.
Její výzkumné zájmy jsou evropské dějiny 19. a 20. století. Ve 20. století studovala dějiny národního socialismu, historii východní a jihovýchodní Evropy, historii dějin a dějin kultur pamětí.
Debata se koná v pátek 23. srpna od 19.00 v klubu Oko na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek