AktualityO letní školu je zájem, stala se partnerem Konference Prague Media Point

26. srpen 2019

O letní školu je zájem, stala se partnerem Konference Prague Media Point

Šestý ročník konference Prague Media Point se uskuteční ve dnech 5.-7. prosince 2019. Sjedou se na ni novináři, mediální manažeři, akademici, aktivisté a mnoho dalších, kteří v médiích pracují nebo se jimi zabývají.  

Letos je jejím tématem What's Working neboli Co funguje. Představí se na ní přístupy, projekty a metody, které mají nějaký dopad a mají potenciál pro adaptaci nebo replikaci.

Mezi potvrzenými speakry jsou Alexandra Borchardt, Director of Leadership Programmes, Reuters Institute for the Study of Journalism, Univerzita v Oxfordu; Pierre Romera, Chief Technology Officer, International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ), Emily Kasriel, Head of Editorial Partnerships, BBC Worldservice Group, Mark Rice-Oxley, Head of Special Projects, The Guardian a další. 

Více informací o zaslání příspěvků do konference naleznete zde

„Na Prague Media Point by měli zavítat všichni, kdo se zabývají médii v tomto regionu,“ řekl o minulém ročníku konference Patrick Leusch, vedoucí evropských záležitostí pro Deutsche Welle.

Partneři a podporovatelé konference: 
Mezinárodní visegradský fond; Česko-německý fond budoucnosti; Deutsche Welle; ČTK České noviny; Global Cooperation Initiative; Heinrich-Böll-Stiftung Prague; Institut komunikačních studií a žurnalistiky, FSV UK; Katedra mediálních studií a žurnalistiky, FSS MU; Magistrát hl.m. Prahy;  Ministerstvo kultury ČR; Norské velvyslanectví v Praze; Project Syndicate; Rakouské kulturní fórum v Praze; Unie vydavatelů; Syndikát novinářů ČR; Švýcarské velvyslanectví v Praze; European Journalism Observatory; Krytyka Polityczna; Studia nových médií FFUK; Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského. 

Konferenci organizují 
Transitions a KEYNOTE

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek