AktualityO německých volbách s novinářem z veřejnoprávní ARD

27. červen 2017

O německých volbách s novinářem z veřejnoprávní ARD

Ve středu 17. srpna bude hostem třináctého ročníku letní školy Peter Lange, který je od srpna 2016 je zahraničním korespondentem veřejnoprávní německé televize ARD z Prahy, na starosti má Česko a Slovensko.

Peter Lange vystudoval publicistiku, politologii a novodobé dějiny na Freie Universität Berlin. Od 1983 pracoval v redakci rádia Rias Berlin a Deutschlandradio Berlin, v roce 1995 přešel do rádia Deutschlandfunk v Kolíně nad Rýnem, kde působil jako vedoucí zpravodajství a od roku 1999 jako redaktor a moderátor pořadů týkajících se aktuálních událostí.

V letech 2005 a 2006 vedl redakci aktualit a mezi lety 2007 a 2016 byl šéfredaktorem Deutschlandradia Kultur v Berlíně.

Společně s ním bude o blížících se volbách v Německu a jejich dopadech na evropskou politiku hovořit od 19.00 v divadelním sále AZ Centra Volného času v Havlíčkově Brodě novinář Českého rozhlasu Plus Michael Rozsypal.

Foto: archiv Petera Lange.

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek