AktualityO německých volbách s novinářem z veřejnoprávní ARD

27. červen 2017

O německých volbách s novinářem z veřejnoprávní ARD

Ve středu 17. srpna bude hostem třináctého ročníku letní školy Peter Lange, který je od srpna 2016 je zahraničním korespondentem veřejnoprávní německé televize ARD z Prahy, na starosti má Česko a Slovensko.

Peter Lange vystudoval publicistiku, politologii a novodobé dějiny na Freie Universität Berlin. Od 1983 pracoval v redakci rádia Rias Berlin a Deutschlandradio Berlin, v roce 1995 přešel do rádia Deutschlandfunk v Kolíně nad Rýnem, kde působil jako vedoucí zpravodajství a od roku 1999 jako redaktor a moderátor pořadů týkajících se aktuálních událostí.

V letech 2005 a 2006 vedl redakci aktualit a mezi lety 2007 a 2016 byl šéfredaktorem Deutschlandradia Kultur v Berlíně.

Společně s ním bude o blížících se volbách v Německu a jejich dopadech na evropskou politiku hovořit od 19.00 v divadelním sále AZ Centra Volného času v Havlíčkově Brodě novinář Českého rozhlasu Plus Michael Rozsypal.

Foto: archiv Petera Lange.

Blog

Léto bez LŽS si už ani neumím představit

Na začátek je asi dobré zmínit, že nejsem typický účastník LŽS. Orientuje se totiž primárně na stude…

Publikováno 2. 5. 2021

Celý článek