AktualityO roli žen ve veřejném prostoru a politice s Magdou Vášáryovou a Věrou Jourovou

4. červenec 2022

O roli žen ve veřejném prostoru a politice s Magdou Vášáryovou a Věrou Jourovou

Ve středu 17. srpna se v rámci letní školy uskuteční Večer s Deníkem N, v debatě se jeho redaktorka Renata Kalenská zaměří s Magdou Vášáryovou a Věrou Jourovou na tematiku žen ve veřejném prostoru a především v politice.

Magda Vášáryová je známá především jako herečka, vystudovala ale sociologii a po roce 1990 působila jako diplomatka ve službách Československa ve Vídni a následně pak Slovenské republiky ve Varšavě. Od roku 2006 pak pracovala dvě volební období jako poslankyně Národní rady Slovenské republiky.
Věra Jourová v minulosti působila jako regionální a státní úřednice, od roku 2014 pracuje v Evropské komisi jako eurokomisařka, od roku 2019 je místopředsedkyní Evropské komise pro hodnoty a transparentnost.

Věra Jourová
Obě dámy už na letní škole v minulosti hostovaly v rámci jiných témat.
Renata Kalenská pracovala v minulosti v Lidových novinách, týdeníku Týden, Českém rozhlase, internetovém zpravodajském webu Seznam Zprávy a od počátku roku 2019 je součástí redakce Deníku N.

Diskuse začíná v klubu Oko na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě od 19.00.

Blog

Z letní školy si odvážíte kontakty na nové přátele a budoucí kolegy

Z mých počátků na LŽŠ mám v zásobě spousty historek, kterými dodnes krmím všechny, které potkám. To,…

Publikováno 9. 1. 2024

Celý článek