AktualityO Rusku jeho chování nejen na Ukrajině

31. červenec 2022

O Rusku jeho chování nejen na Ukrajině

V úterý 16. srpna se od 15.30 uskuteční v klubu Oko na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě přednáška nazvaná Rusko, jeho chování, média, dezinformační narativy Pavla Havlíčka, analytika Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky (AMO).

Pavel Havlíček spolupracuje s AMO, členskou organizací asociace DEMAS, od května 2016, v září 2017 dokončil dvouleté studium mezinárodního magisterského programu Erasmus Mundus v oboru Russian, Central and East European Studies na University of Glasgow v kombinaci s Evropskými studii na Jagelonské univerzitě v polském Krakově. Bakalářský program absolvoval v roce 2015 na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

V roce 2014 podnikl studijní stáž na Fakultu mezinárodních vztahů Petrohradské státní univerzity v Rusku. V květnu 2020 byl Pavel Havlíček na dva roky zvolen do funkce člena Správní rady Fóra občanské společnosti EU-Rusko. Od srpna 2020 je také koordinátorem výzkumu ruského týmu v rámci projektu MapInfluenCE.

Pavel Havlíček bude hovořit mimo jiné o konfliktu na Ukrajině, o Rusku a jeho chování , o médiích v Rusku a práci s informacemi, dezinformačních narativech, jak je poznat, co s nimi dělat a jak vypadá situace u nás v ČR a na co si dát pozor.

DEMAS – Asociace pro podporu demokracie a lidských práv je platforma čtrnácti českých nevládních organizací (NNO), které se soustředí na podporu základních lidských práv, demokracie, občanské společnosti, svobodných médií, dobrého vládnutí a vlády práva ve třetích zemích.
Více na: www.demas.cz.


demas_01
Přednášku podpořil Program transformační spolupráce Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Blog

Z letní školy si odvážíte kontakty na nové přátele a budoucí kolegy

Z mých počátků na LŽŠ mám v zásobě spousty historek, kterými dodnes krmím všechny, které potkám. To,…

Publikováno 9. 1. 2024

Celý článek