AktualityPartnerem letní školy se stala Rada dětí a mládeže Kraje Vysočina

12. červenec 2022

Partnerem letní školy se stala Rada dětí a mládeže Kraje Vysočina

Další z partnerů letní školy se v roce 2022 stala Rada dětí a mládeže Kraje Vysočina, která prostřednictvím projektu Volnočasuj.cz mapuje, zveřejňuje a informuje rodiče, děti, mládež, učitele, vedoucí zájmových kroužků a všechny ostatní zájemce o volnočasovém dění na Vysočině.

„Rada dětí a mládeže kraje Vysočina zastřešuje a koordinuje neziskové organizace pracujících s dětmi a mládeží na Vysočině. Pomáháme jim s prosazením jejich potřeb v jednání s úřady, hlídáme jim legislativní novinky a vůbec radíme a pomáháme se vším, s čím potřebují proto, aby se mohli věnovat volnému času dětí a mládeže,“ vysvětlil předseda Rady dětí a mládeže kraje Vysočina Jan Burda. Jedním z jejich projektů je právě web Volnočasuj.cz, který se věnuje tomu, co se děje na Vysočině v oblasti možností trávení volného času a zájmových kroužků a aktivit.

Spojení sil
Web volnocasuj.cz umožňuje spolupráci při přípravě článků také studentům. „Právě zde vidím vhodné propojení spolupráce a partnerství s organizátorským týmem letní žurnalistické školy a jejími studenty,“ sdělil Jan Burda. Během roku se na spolupráci s redaktorským týmem podílí Eva Fruhwirtová, jedna z prvních absolventek letní žurnalistické školy a také dlouholetá členka pořadatelského týmu.


V současné době sdružuje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina 32 členských organizací působících na celé Vysočině. Tyto organizace sdružují více než 50 000 individuálních členů. Neziskovým organizacím pomáhá přes 20 let.

Blog

Není to jen ledajaká letní škola, ale zážitek na celý život

Už odmalička jsem toužila psát a se slovy mi to docela šlo, proto jsem se rozhodla jet na LŽŠ, kde s…

Publikováno 24. 4. 2024

Celý článek