AktualityPatnáctý ročník letní školy nabídne dvě debaty o historii

1. březen 2019

Patnáctý ročník letní školy nabídne dvě debaty o historii

Po patnácté se ve druhé polovině srpna uskuteční v Havlíčkově Brodě Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského, letos ve znamení dvou devítkových debat. První se bude týkat Listopadu 1989, druhá napadení Polska ze strany Třetí říše a Sovětského svazu.

Na pět desítek mladých lidí z evropských zemí se sjede v neděli 18. srpna do Havlíčkova Brodu, aby se věnovali týden tématům z historie, kultury, současnosti a médií střední Evropy, což je dlouhodobé ústřední téma letní školy.
O listopadových událostech, které se odehrály před třiceti lety si budou povídat jak účastníci, tak mladí lidé, kteří v té době přišli na svět a jimž nová situace přinesla řadu možností.
Tragické události, které prožívalo Polsko před osmdesáti lety připomene ruský historik Andrej Zubov, jeho polský protějšek Andrzej Nowak, které doplní přední německý historik. Debatu by měl moderovat Vladimír Kučera z České televize, známý z pořadů Historie.cs.
Jeden z večerů přinese také besedu eurokomisařky Věry Jourové a jejího slovenského kolegy o současnosti a budoucnosti Evropské unie. Pořadatelé mají v plánu do programu zařadit i problematiku bezpečnosti v současné Evropě.

Pořadatelé letošního ročníku přicházejí s novinkou, kterou je možnosti účasti pro omezený počet učitelů škol nebo pracovníků PR a marketingu. Účast si zajistí pouzi ti, kteří se přihlásí co nejdříve, protože pro učitele mají pořadatelé pět míst, pro pracovníky PR pouze tři.

Více informací získají zájemci na telefonu: 724 767 164 nebo prostřednictvím e-mailu: centrumvysocina@centrum.cz
 

Zájemci o účast se mohou hlásit prostřednictvím přihlášky.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek