AktualityPetr Hlaváček se vrací na letní školu a s ním debata o republice a monarchii ve středu Evropy

3. červenec 2022

Petr Hlaváček se vrací na letní školu a s ním debata o republice a monarchii ve středu Evropy

Program debat na osmnácté letní škole otevře Večer s deníkem FORUM 24 a Týdeníkem FORUM a lehce provokativní téma Proč jsme republika, aneb Potřebuje Česko prezidenta?

Účast v diskusi přijali Pavel Šafr, šéfredaktor deníku FORUM 24 a Týdeníku FORUM, a Johana Hovorková, šéfeditorka stejné redakce, historik Petr Placák. Moderace se ujme Petr Hlaváček, historik a novinář, který se po loňské premiéře na sedmnáctém ročníku akce v Havlíčkově Brodě znovu objevil už v říjnu na havlíčkovské konferenci a díky němu se redakce FORUM 24 stala dalším partnerem letní školy.

Úvodní debata se pokusí odpovědět mimo jiné na otázky, proč se monarchie změnila na republiku, jak k tomu došlo, co dobrého během více než sta let obyvatelům Čech Moravy a Slezska přinesla, zda se skutečně chováme jako republikáni, nebo stále vzýváme monarchu na Hradě, jestli náš odpor vůči monarchii má reálný základ?

Debata se uskuteční v pondělí 15. srpna od 19.00 v klubu Oko na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě.

Blog

Na Letní žurnalistické škole vás lektoři vypiplají

„Točíš zítra v deset třicet – rozhovor v angličtině, jo?“ zavolala mi vedoucí redakce v televizi. Ch…

Publikováno 2. 12. 2022

Celý článek