AktualityPetr Vizina představí na letní škole Jiřího Padevěta

4. srpen 2017

Petr Vizina představí na letní škole Jiřího Padevěta

Novinář Petr Vizina, který je vedoucí kulturní redakce zpravodajství České televize, odstartuje třináctý ročník letní školy debatou s ředitelem nakladatelství Academia Jiřím Padevětem

Jiří Padevět vstoupil do širšího povědomí svými knihami o druhé světové válce v Čechách a na Moravě: Průvodce protektorátní Prahou: místa - události - lidé. Academia, Praha 2013, Krvavé finále: Jaro 1945 v českých zemích. Academia, Praha 2015, Krvavé léto 1945: Poválečné násilí v českých zemích. Academia, Praha 2016, a Dotek Anthropoidu. Academia, Praha 2017.

Oba hosté by měli debatovat na téma Rychlé soudy a tlusté čáry, tedy o tom, jak nás neznalost historie překvapuje a zastihuje nepřipravené, pak často děláme špatná rozhodnutí v současnosti. Debata se koná v pondělí 14. srpna od 15.00 v divadelním sále AZ Centra Havlíčkův Brod- střediska pro volný čas na Rubešově náměstí.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek