AktualityPohled dvou sudetských Němců nejen na události před sedmdesáti lety

28. červen 2015

Pohled dvou sudetských Němců nejen na události před sedmdesáti lety

Oba se narodili v roce 1939, takže o jejich podílu na válečných tragédiích nemůže být řeč, přesto byli potrestáni, vyhnáni a museli žít dlouhá léta mimo zemi svých předků. Po roce 1989 se ale do staré vlasti vrátili a znovu se tu usadili. 

O svých zkušenostech z poválečného období, ale také o tom, jaký byl návrat domů, jak je přijali jejich sousedé, budou ve čtvrtek 20. srpna vpodvečer debatovat s účastníky a zájemci z řad veřejnosti Barbara Edith Breindl a Richard Richter.

Foto: archiv Barbary Edith Breindl a Richarda Richtera

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek