Pohled dvou sudetských Němců nejen na události před sedmdesáti lety

28. červen 2015

Pohled dvou sudetských Němců nejen na události před sedmdesáti lety

Oba se narodili v roce 1939, takže o jejich podílu na válečných tragédiích nemůže být řeč, přesto byli potrestáni, vyhnáni a museli žít dlouhá léta mimo zemi svých předků. Po roce 1989 se ale do staré vlasti vrátili a znovu se tu usadili. 

O svých zkušenostech z poválečného období, ale také o tom, jaký byl návrat domů, jak je přijali jejich sousedé, budou ve čtvrtek 20. srpna vpodvečer debatovat s účastníky a zájemci z řad veřejnosti Barbara Edith Breindl a Richard Richter.

Foto: archiv Barbary Edith Breindl a Richarda Richtera

Blog

Jednou LŽŠák, navždy LŽŠák

„Jo, to je ten tvůj tábor, co?“ dostává se mi odpovědi, kdykoliv o svém oblíbeném prázdninovo-studij…

Publikováno 14. 4. 2019

Celý článek