AktualityPohled dvou sudetských Němců nejen na události před sedmdesáti lety

28. červen 2015

Pohled dvou sudetských Němců nejen na události před sedmdesáti lety

Oba se narodili v roce 1939, takže o jejich podílu na válečných tragédiích nemůže být řeč, přesto byli potrestáni, vyhnáni a museli žít dlouhá léta mimo zemi svých předků. Po roce 1989 se ale do staré vlasti vrátili a znovu se tu usadili. 

O svých zkušenostech z poválečného období, ale také o tom, jaký byl návrat domů, jak je přijali jejich sousedé, budou ve čtvrtek 20. srpna vpodvečer debatovat s účastníky a zájemci z řad veřejnosti Barbara Edith Breindl a Richard Richter.

Foto: archiv Barbary Edith Breindl a Richarda Richtera

Blog

Léto bez LŽS si už ani neumím představit

Na začátek je asi dobré zmínit, že nejsem typický účastník LŽS. Orientuje se totiž primárně na stude…

Publikováno 2. 5. 2021

Celý článek