AktualityPolský den na letní škole - O Polsku, České republice, ale i Rusku

28. červen 2015

Polský den na letní škole - O Polsku, České republice, ale i Rusku

Po třetí za sebou se zúčastní Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského mladí bohemisté z Polska. Díky podpoře Česko-polského fóra zavítají na Vysočinu také hosté z Polska a představí se účastníkům, ale také veřejnosti v rámci Polského dne. 

Novinář a publicista Maciej Ruczaj se zamyslí ve svém vystoupení nazvané Na západ od Východu, na východ od Západu aneb Proč je Polsko jiné nad tím, jaké jsou rozdíly ve vnímání stejných problémů u Poláků a u Čechů. Jako pozorovatel českého života má o čem hovořit, protože žije už dlouhá léta v Praze.
Podvečerní debata Rusko a střední Evropa nabídne v pátek 21. srpna výměnu názorů na fungování médií ve střední Evropě a v Rusku. Účast přijal polský politik a historik Pawel Kowal, novinář a publicista Libor Dvořák a novinářka Sabina Slonková a jejich debatu bude moderovat novinář Jindřich Šídlo.

Foto: pawelkowal.pl

 

Blog

Léto bez LŽS si už ani neumím představit

Na začátek je asi dobré zmínit, že nejsem typický účastník LŽS. Orientuje se totiž primárně na stude…

Publikováno 2. 5. 2021

Celý článek