AktualityPřihlaste se na osmnáctý ročník letní školy, program bude opět zajímavý

3. březen 2022

Přihlaste se na osmnáctý ročník letní školy, program bude opět zajímavý

Od počátku března se mohou zájemci hlásit na osmnáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, který se uskuteční od 14. srpna v Havlíčkově Brodě.

„Také letos nabídne účastníkům, ale také ostatním zájemcům program debat a přednášek na nejrůznější aktuální témat. Samozřejmě se dotkneme i současného útoku Ruska na Ukrajinu. Připomeneme třicáté výročí rozpadu Československa s Petrem Pithartem a Martinem Bútorou, s nimiž si bude povídat Jana Peroutková a Anetta Kubalová z České televize. S redakcí týdeníku Forum a portálu Forum 24 připravujeme debatu Petra Hlaváčka Pavla Šafra a jejich hostů o česko-lichtenštejských vztazích v širších souvislostech a rádi bychom také diskutovali nad tématem ženy ve veřejném prostoru,“ popisuje Milan Pilař, jeden z organizátorů akce.
S debatami a přednáškami se mohou zájemci setkat každý den od pondělí do pátku v klubu Oko na Smetanově náměstí v Brodě.
V rámci týdenní školy pak čeká na účastníky program v šesti skupinách podle zaměření jednotlivých témat, kde je povedou zkušení lektoři a novináři z regionálních i celoplošných médií. „V současnosti máme třetinu kapacity už obsazenou zájemci z Česka a Slovenska a předpokládáme, že se po dvouleté pauze, kdy na Vysočinu nemohli kvůli covidu, znovu vrátí na školu mladí Ukrajinci. V každé skupině také nabízíme místa pro učitele, kteří se věnují v rámci výuky mediálnímu vzdělávání, protože tady mají unikátní možnost spolupracovat s vrstevníky svých žáků,“ doplňuje Milan Pilař.

Pokud si zájemci chtějí vybrat skupinu, o níž by měli zájem, bylo by dobré, aby s přihláškami neotáleli i vzhledem k tomu, že kapacita některých z nich je omezená.

Blog

Není to jen ledajaká letní škola, ale zážitek na celý život

Už odmalička jsem toužila psát a se slovy mi to docela šlo, proto jsem se rozhodla jet na LŽŠ, kde s…

Publikováno 24. 4. 2024

Celý článek