Rakouská novinářka Petra Stuiber o vývoji česko-rakouských vztahů

01.07.2014

Rakouská novinářka Petra Stuiber o vývoji česko-rakouských vztahů

Petra Stuiber je rakouskou novinářkou a editorkou Kroniky rakouského listu Der Standard ve Vídni. Patří k nejdéle sloužícím členům redakce listu, který vznikl na konci osmdesátých let, a pracuje v něm s několika přestávkami dodnes.

Der Standard založil roku 1988 Oscar Bronner jako finanční noviny a první vydání vyšlo 19. října 1988. Snaží se být celostátním médiem, ale přesto má tendenci soustředit se na Vídeň, což v současnosti trochu vyvažuje existence regionálních redakcí ve Štýrsku, Horním Rakousku a Korutanech a zavedení krajských sekcí. Der Standard je periodikum, ze kterého zahraniční média ráda citují, pokud potřebují na něco znát stanovisko rakouského tisku. Der Standard je jedním z nejprodávanějších novin v Rakousku.

V únoru 2005 spustil Der Standard svůj vlastní internetový portál, derStandard.at, dnes je jedním z největších a nejrozsáhlejších internetových portálů v Rakousku.

Vystoupení Petry Stuiber nese název Ze srdce z(ne)přáteleni. Česko – rakouské sousedské vztahy v procesu změny. Nebo také ne. Zájemci ho mohou navštívit ve velkém sále Staré radnice v pátek 22. srpna od 15.30.

zpět

Hlavní partner

http://www.ceskatelevize.cz/

Partneři

Mediální partneři