AktualityRakouská novinářka Petra Stuiber o vývoji česko-rakouských vztahů

1. červenec 2014

Rakouská novinářka Petra Stuiber o vývoji česko-rakouských vztahů

Petra Stuiber je rakouskou novinářkou a editorkou Kroniky rakouského listu Der Standard ve Vídni. Patří k nejdéle sloužícím členům redakce listu, který vznikl na konci osmdesátých let, a pracuje v něm s několika přestávkami dodnes.

Der Standard založil roku 1988 Oscar Bronner jako finanční noviny a první vydání vyšlo 19. října 1988. Snaží se být celostátním médiem, ale přesto má tendenci soustředit se na Vídeň, což v současnosti trochu vyvažuje existence regionálních redakcí ve Štýrsku, Horním Rakousku a Korutanech a zavedení krajských sekcí. Der Standard je periodikum, ze kterého zahraniční média ráda citují, pokud potřebují na něco znát stanovisko rakouského tisku. Der Standard je jedním z nejprodávanějších novin v Rakousku.

V únoru 2005 spustil Der Standard svůj vlastní internetový portál, derStandard.at, dnes je jedním z největších a nejrozsáhlejších internetových portálů v Rakousku.

Vystoupení Petry Stuiber nese název Ze srdce z(ne)přáteleni. Česko – rakouské sousedské vztahy v procesu změny. Nebo také ne. Zájemci ho mohou navštívit ve velkém sále Staré radnice v pátek 22. srpna od 15.30.

Blog

Léto bez LŽS si už ani neumím představit

Na začátek je asi dobré zmínit, že nejsem typický účastník LŽS. Orientuje se totiž primárně na stude…

Publikováno 2. 5. 2021

Celý článek