AktualityŠestnácté pokračování letní školy velmi úspěšné

27. srpen 2020

Pět desítek mladých lidí z Česka a Slovenska absolvovalo úspěšně šestnáctý ročník letní školy a ještě před jejím závěrem se první zájemci přihlásili na ročník sedmnáctý. Už v průběhu týdenní akce se práce účastníků z jednotlivých skupin objevily v partnerských médiích, další budou postupně zveřejňovány během srpna a září.

„Jsem s průběhem velmi spokojeni, protože se nám do Havlíčkova Brodu opět podařilo pozvat velmi významné hosty ze zahraničí i z Čech, především ekonomku Elenu Kohútikovou či významného evropského novináře a politika Bernda Posselta. Také zájem o besedy a přednášky ze strany veřejnosti se nepatrně zvýšil v porovnání s předchozími ročníky. Velmi spokojeni jsme byli v pořadatelském týmu s výkony účastníků a jejich pracemi, které jsme poslední den školy společně vyhodnocovali,“ popsal Milan Pilař z organizátorského týmu s tím, že se s nimi může veřejnost seznámit v partnerských regionálních i celoplošných médiích.

V současnosti pořadatelé dokončují práce na letošním ročníku a současně začínají s přípravami ročníku sedmnáctého, který se uskuteční od neděle 15. do soboty 21. srpna. „Rádi bychom se celé jedno odpoledne a podvečer věnovali dílu Karla Havlíčka Borovského, předpokládáme, že jeho pohledu na Rusko, současně se zaměříme na Havlíčkův novinářský odkaz dnešku. Další témata jsou rozpracovaná a budeme zveřejňovat během podzimu a jara,“ dodal Milan Pilař.

Blog

České centrum New York našlo způsob, jak dělat veřejnou diplomacii online

K Miroslavu Konvalinovi Amerika neoddělitelně patří. Kromě studia žurnalistiky a politologie na univ…

Publikováno 17. 5. 2020

Celý článek