AktualityŠestnácté pokračování letní školy velmi úspěšné

27. srpen 2020

Pět desítek mladých lidí z Česka a Slovenska absolvovalo úspěšně šestnáctý ročník letní školy a ještě před jejím závěrem se první zájemci přihlásili na ročník sedmnáctý. Už v průběhu týdenní akce se práce účastníků z jednotlivých skupin objevily v partnerských médiích, další budou postupně zveřejňovány během srpna a září.

„Jsem s průběhem velmi spokojeni, protože se nám do Havlíčkova Brodu opět podařilo pozvat velmi významné hosty ze zahraničí i z Čech, především ekonomku Elenu Kohútikovou či významného evropského novináře a politika Bernda Posselta. Také zájem o besedy a přednášky ze strany veřejnosti se nepatrně zvýšil v porovnání s předchozími ročníky. Velmi spokojeni jsme byli v pořadatelském týmu s výkony účastníků a jejich pracemi, které jsme poslední den školy společně vyhodnocovali,“ popsal Milan Pilař z organizátorského týmu s tím, že se s nimi může veřejnost seznámit v partnerských regionálních i celoplošných médiích.

V současnosti pořadatelé dokončují práce na letošním ročníku a současně začínají s přípravami ročníku sedmnáctého, který se uskuteční od neděle 15. do soboty 21. srpna. „Rádi bychom se celé jedno odpoledne a podvečer věnovali dílu Karla Havlíčka Borovského, předpokládáme, že jeho pohledu na Rusko, současně se zaměříme na Havlíčkův novinářský odkaz dnešku. Další témata jsou rozpracovaná a budeme zveřejňovat během podzimu a jara,“ dodal Milan Pilař.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek