AktualityŠestnáctý ročník letní žurnalistické školy se blíží, startujeme s přihláškami

28. únor 2020

Šestnáctý ročník letní žurnalistické školy se blíží, startujeme s přihláškami

Od neděle 16. srpna 2020 se v Havlíčkově Brodě uskuteční šestnáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, také letos bude ve znamení nadčasových i aktuálních havlíčkovských témat. Nebudou chybět zajímaví hosté ze zahraničí i z Čech.

V současnosti už máme téměř polovinu kapacity obsazené, a proto by zájemci neměli příliš váhat, pokud si chtějí zajistit jedno z míst v šesti skupinách. Vedle mladých účastníků nabízíme už po druhé několik míst také učitelům a či personalistům či PR pracovníkům, kteří mají možnost prožít týden mezi mladými a vžít se do jejich mentality a uvažování. Přihlásit se můžete ZDE.

Program veřejných debat a přednášek odstartuje v pondělí 17. srpna v 15.00 tradičním setkáním s Filipem Rožánkem, téma jeho vystoupení zatím necháme v tajnosti. V dalších dnech se budou moct jak účastníci, tak další zájemci setkat mimo jiné s tématem Euro a jeho budoucnost (Lukáš Kovanda, Oldřich Dědek,…), Jak se společnosti střední Evropy vyrovnaly s temnými etapami ve svých dějinách (Bernd Posselt, Michal Stehlík, jan Urban,…), Brexit a jeho středoevropské souvislosti (David Green, Radek Špicar, Tomáš Prouza a Jiří Hošek), Význam investigativní žurnalistiky pro současnou společnost (Deník N a Denník N) a ekologickým tématem, které připravuje pro letní školu redakce Aktuálně.cz. Nebudou chybět ani setkání s absolventy letní školy za uplynulých patnáct let, jejich profesními zkušenostmi a radami. Šestnáctý ročník letní školy vyvrcholí závěrečným hodnocením prací ve skupinách v sobotu 22. srpna dopoledne.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek