AktualityŠestnáctý ročník letní žurnalistické školy se blíží, startujeme s přihláškami

28. únor 2020

Šestnáctý ročník letní žurnalistické školy se blíží, startujeme s přihláškami

Od neděle 16. srpna 2020 se v Havlíčkově Brodě uskuteční šestnáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, také letos bude ve znamení nadčasových i aktuálních havlíčkovských témat. Nebudou chybět zajímaví hosté ze zahraničí i z Čech.

V současnosti už máme téměř polovinu kapacity obsazené, a proto by zájemci neměli příliš váhat, pokud si chtějí zajistit jedno z míst v šesti skupinách. Vedle mladých účastníků nabízíme už po druhé několik míst také učitelům a či personalistům či PR pracovníkům, kteří mají možnost prožít týden mezi mladými a vžít se do jejich mentality a uvažování. Přihlásit se můžete ZDE.

Program veřejných debat a přednášek odstartuje v pondělí 17. srpna v 15.00 tradičním setkáním s Filipem Rožánkem, téma jeho vystoupení zatím necháme v tajnosti. V dalších dnech se budou moct jak účastníci, tak další zájemci setkat mimo jiné s tématem Euro a jeho budoucnost (Lukáš Kovanda, Oldřich Dědek,…), Jak se společnosti střední Evropy vyrovnaly s temnými etapami ve svých dějinách (Bernd Posselt, Michal Stehlík, jan Urban,…), Brexit a jeho středoevropské souvislosti (David Green, Radek Špicar, Tomáš Prouza a Jiří Hošek), Význam investigativní žurnalistiky pro současnou společnost (Deník N a Denník N) a ekologickým tématem, které připravuje pro letní školu redakce Aktuálně.cz. Nebudou chybět ani setkání s absolventy letní školy za uplynulých patnáct let, jejich profesními zkušenostmi a radami. Šestnáctý ročník letní školy vyvrcholí závěrečným hodnocením prací ve skupinách v sobotu 22. srpna dopoledne.

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek