AktualitySkotský historik na letní škole o brexitu a jeho středoevropských souvislostech

1. červen 2020

Skotský historik na letní škole o brexitu a jeho středoevropských souvislostech

Šestnáctého ročníku letní školy se zúčastní také skotský historik David Green, který se na Vysočinu těší. Měl by v úterý 18. srpna od 19.00 debatovat s Radkem Špicarem a Tomášem Prouzou o brexitu a jeho středoevropských souvislostech.

David Green studoval evropská politická a historická studia, je mimo jiné žákem americké historičky Mary Heimann. Ve své doktorské práci se zaměřil na československou revoluci v roce 1989. Učí na Mezinárodní škole v Glasgow a na Univerzitě Glasgow britskou a evropskou politiku a dějiny. Zajímá se hlavně o soudobé české a slovenské dějiny a politiku, o politickou účast, angažovanost a aktivismus obecněji.
V současné době připravuje publikování své disertační práce a spolupracuje na první fázi nové publikace o alternativních modelech demokratické obrody ve Skotsku.

Blog

LŽŠ aneb tak trochu jiná letní škola

Popadnu batoh s fotovýbavou, tašku s oblečením, rozloučím se s rodinou a na tři dny vyrážím za novým…

Publikováno 28. 9. 2020

Celý článek