AktualitySkotský historik na letní škole o brexitu a jeho středoevropských souvislostech

1. červen 2020

Skotský historik na letní škole o brexitu a jeho středoevropských souvislostech

Šestnáctého ročníku letní školy se zúčastní také skotský historik David Green, který se na Vysočinu těší. Měl by v úterý 18. srpna od 19.00 debatovat s Radkem Špicarem a Tomášem Prouzou o brexitu a jeho středoevropských souvislostech.

David Green studoval evropská politická a historická studia, je mimo jiné žákem americké historičky Mary Heimann. Ve své doktorské práci se zaměřil na československou revoluci v roce 1989. Učí na Mezinárodní škole v Glasgow a na Univerzitě Glasgow britskou a evropskou politiku a dějiny. Zajímá se hlavně o soudobé české a slovenské dějiny a politiku, o politickou účast, angažovanost a aktivismus obecněji.
V současné době připravuje publikování své disertační práce a spolupracuje na první fázi nové publikace o alternativních modelech demokratické obrody ve Skotsku.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek