AktualityTři desítky mladých lidí ze šesti zemí míří na Vysočinu na jedenáctý ročník letní žurnalistické školy

12. srpen 2015

Tři desítky mladých lidí ze šesti zemí míří na Vysočinu  na jedenáctý ročník letní žurnalistické školy

Po jedenácté se uskuteční od neděle 16. srpna v Havlíčkově Brodě Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského 2015, jejímž hlavním tématem budou polsko-české vztahy. „Letos se přihlásilo nejvíc zájemců ze zahraničí v historii akce. Do Brodu přijedou mladí lidé z Polska, Ukrajiny, Slovenska, Rakouska, Německa a Česka. Týden se budou věnovat médiím, ale také historii a kultuře střední Evropy. V šesti skupinách (Tisk, Web, Rádio, TV, Foto a PR a marketing je budou vzdělávat čeští novináři a odborníci,“ uvedl Milan Pilař, jeden z organizátorů akce.

Účastníky čeká každý den nejen teoretické vzdělávání, ale také praktické cvičení, vytváření konkrétních mediálních výstupů. „Každý účastník si v rámci své skupiny vyzkouší vytvořit novinový článek, rozhlasovou nebo televizní reportáž, fotoseriál nebo tiskovou zprávu. Většinu mediálních výstupů účastníků školy zveřejní partnerská média ještě v době konání akce,“ dodává Milan Pilař.

Od pondělí 17. do soboty 22. srpna navíc absolvují účastníci odpolední a podvečerní besedy a přednášky s hosty ze zemí střední Evropy, Velké Británie a USA. Všechny jsou přístupné zdarma také pro veřejnost, zájemci je mohou zhlédnout také online prostřednictvím portálu vysilamezive.cz, případně se na ně podívat ze záznamu. Program všech besed a přednášek na webu letní školy – www.letnizurnalistickaskola.cz.

Jedenáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2015 se uskuteční v Havlíčkově Brodě od neděle 16. do neděle 23. srpna 2015.                 

Hlavními partnery týdenní školy v Havlíčkově Brodě jsou: nadace Friedrich Ebert Stiftung, Rakouské kulturní fórum v Praze, Velvyslanectví Rakouské republiky v Praze, Zastoupení Evropské komise v Praze, Polský institut v Praze, Slovenský institut v Praze a Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Česko-polské fórum, Americké centrum v Praze a Velvyslanectví USA v Praze.

Mediálními partnery akce jsou online deník Nerovlivni.cz a Lidové noviny.
Regionálními partnery Deník, Jihlavské listy, online deník Vysočina-news.cz a televize HBin.
Dalšími partnery akce jsou město Havlíčkův Brod, Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a. s., společnost Amylon, a. s., Bosch Diesel Jihlava, s. r. o., a reklamní společnost Pross, s. r. o.

Najdete nás i na Facebooku a Twitteru.

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek