AktualityTřicet let od Listopadu 1989 s Aktuálně.cz na letní škole

25. červen 2019

Třicet let od Listopadu 1989 s Aktuálně.cz na letní škole

Online deník Aktuálně.cz připravil na pondělí 19. srpna debatu zajímavých hostů, pamětníků listopadových událostí roku 1989, kteří tehdy byli studenty a účastnili přímo dění na vysokých školách.

Debaty se zúčastní za moderace Josefa Pazderky, šéfredaktora Aktuálně.cz, novinářka Kateřina Šafaříková z Respektu, Lenka Kabrhelová, bývalá zahraniční korespondentka Českého rozhlasu v USA a Rusku, Martin Groman, dokumentarista a hlasatel, a novinář a spisovatel Miloš Doležal, autor několika knih o páteru Josefu Toufarovi.

Kateřina Šafaříková vystudovala žurnalistiku a mezinárodní vztahy, poté pracovala jako reportérka v Lidových novinách, týdeníku Respekt, ČT24, České pozici či Newsweeku. Zaměřuje se na západní Evropu, Evropskou unii a českou zahraniční politiku. V letech 2004 až 2009 působila jako zpravodajka LN v Bruselu.
Lenka Kabrhelová pracovala také pro BBC. Absolvovala novinářské stipendium Nieman Fellowship na Harvardově univerzitě.
Martin Groman vystudoval mediální studia na FSV UK v Praze se zaměřením na moderní dějiny české žurnalistiky. Působil jako hlasatel Českého rozhlasu a stále zde působí jako externí rozhlasový dokumentarista. Právě pro ČRo 3 – Vltava připravil před časem rozsáhlý, dvouhodinový dokument mapující životaběh Františka Kriegla.
Miloš Doležal, český básník, spisovatel, publicista a rodák z Vysočiny, vystudoval obor nakladatelství na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy (1988-1992). Je bývalým redaktorem Perspektiv (1991-1993), s nimiž často spolupracuje, a bývalým redaktorem Českého rozhlasu. Je autorem a spoluautorem řady rozhlasových pořadů a dokumentů zabývajících se druhou světovou válkou a komunistického teroru v Československu.
Připravil k vydání memoáry Antonína Bradny Zaradoval jsem se. Jeho biografie Jako bychom dnes zemřít měli, pojednávající o životě a smrti faráře Josefa Toufara, získala v anketě Lidových novin v roce 2012 ocenění Kniha roku.
Debata začíná v pondělí 19. srpna v 19.00 v klubu Oko v Havlíčkově Brodě.

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek