AktualityTřicet let od Listopadu 1989 s Aktuálně.cz na letní škole

25. červen 2019

Třicet let od Listopadu 1989 s Aktuálně.cz na letní škole

Online deník Aktuálně.cz připravil na pondělí 19. srpna debatu zajímavých hostů, pamětníků listopadových událostí roku 1989, kteří tehdy byli studenty a účastnili přímo dění na vysokých školách.

Debaty se zúčastní za moderace Josefa Pazderky, šéfredaktora Aktuálně.cz, novinářka Kateřina Šafaříková z Respektu, Lenka Kabrhelová, bývalá zahraniční korespondentka Českého rozhlasu v USA a Rusku, Martin Groman, dokumentarista a hlasatel, a novinář a spisovatel Miloš Doležal, autor několika knih o páteru Josefu Toufarovi.

Kateřina Šafaříková vystudovala žurnalistiku a mezinárodní vztahy, poté pracovala jako reportérka v Lidových novinách, týdeníku Respekt, ČT24, České pozici či Newsweeku. Zaměřuje se na západní Evropu, Evropskou unii a českou zahraniční politiku. V letech 2004 až 2009 působila jako zpravodajka LN v Bruselu.
Lenka Kabrhelová pracovala také pro BBC. Absolvovala novinářské stipendium Nieman Fellowship na Harvardově univerzitě.
Martin Groman vystudoval mediální studia na FSV UK v Praze se zaměřením na moderní dějiny české žurnalistiky. Působil jako hlasatel Českého rozhlasu a stále zde působí jako externí rozhlasový dokumentarista. Právě pro ČRo 3 – Vltava připravil před časem rozsáhlý, dvouhodinový dokument mapující životaběh Františka Kriegla.
Miloš Doležal, český básník, spisovatel, publicista a rodák z Vysočiny, vystudoval obor nakladatelství na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy (1988-1992). Je bývalým redaktorem Perspektiv (1991-1993), s nimiž často spolupracuje, a bývalým redaktorem Českého rozhlasu. Je autorem a spoluautorem řady rozhlasových pořadů a dokumentů zabývajících se druhou světovou válkou a komunistického teroru v Československu.
Připravil k vydání memoáry Antonína Bradny Zaradoval jsem se. Jeho biografie Jako bychom dnes zemřít měli, pojednávající o životě a smrti faráře Josefa Toufara, získala v anketě Lidových novin v roce 2012 ocenění Kniha roku.
Debata začíná v pondělí 19. srpna v 19.00 v klubu Oko v Havlíčkově Brodě.

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek