AktualityTřicet let po rozpadu sovětského impéria

10. srpen 2021

Třicet let po rozpadu sovětského impéria

Ve středa 18. srpna se uskuteční od 19.00 v klubu Oko v Havlíčkově Brodě Večer s Aktuálně.cz nazvaný Střední a východní Evropa po třiceti letech od rozpadu SSSR. Martin Novák, novinář Hospodářských novin a Aktuálně.cz, si na Vysočinu pozval Siarheje Šupu, novináře z Rádia Svobodná Evropa a novináře Andreje Ramašeuského.

Všichni tři velmi dobře znají jak situaci v zemích střední Evropy a Pobaltí, které se vydaly cestou pluralitní demokracie se všemi vadami na kráse, jež ji v nedávné minulosti a v současnosti doprovázely a doprovázejí, tak také na Ukrajině, zmítané válkou s Ruskem, ale i v Bělorusku a samotném Rusku.
Debata se vedle historie a současnosti zaměří také na další možný vývoj v regionu střední a východní Evropy.

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek