AktualityTřicet let po rozpadu sovětského impéria

10. srpen 2021

Třicet let po rozpadu sovětského impéria

Ve středa 18. srpna se uskuteční od 19.00 v klubu Oko v Havlíčkově Brodě Večer s Aktuálně.cz nazvaný Střední a východní Evropa po třiceti letech od rozpadu SSSR. Martin Novák, novinář Hospodářských novin a Aktuálně.cz, si na Vysočinu pozval Siarheje Šupu, novináře z Rádia Svobodná Evropa a novináře Andreje Ramašeuského.

Všichni tři velmi dobře znají jak situaci v zemích střední Evropy a Pobaltí, které se vydaly cestou pluralitní demokracie se všemi vadami na kráse, jež ji v nedávné minulosti a v současnosti doprovázely a doprovázejí, tak také na Ukrajině, zmítané válkou s Ruskem, ale i v Bělorusku a samotném Rusku.
Debata se vedle historie a současnosti zaměří také na další možný vývoj v regionu střední a východní Evropy.

Blog

OD STUDENTŮ: LŽŠ? Je to jako lézt po stromě a trhat životní příležitosti

V průběhu studia na střední škole jsem mívala neustálou potřebu přemýšlet nad svou budoucností. Nikd…

Publikováno 2. 10. 2022

Celý článek