AktualityV Brodě se uskuteční už dvanáctá letní žurnalistická škola

3. srpen 2016

V Brodě se uskuteční už dvanáctá letní žurnalistická škola

Na pět desítek mladých lidí ze čtyř zemí Evropy přijede v neděli 14. srpna do Havlíčkova Brodu, aby se týden věnovalo žurnalistice, ale také historii a kultuře střední Evropy. Právě ta je dlouhodobým hlavní tématem letního setkávání na Vysočině. Vedle prakticko-teoretických aktivit, kterým se účastníci letní školy budou věnovat dopoledne, je součástí týdenní akce série přednášek a debat předních českých a evropských žurnalistů a odborníků nejen na média.

V pondělí 15. srpna vystoupí odpoledne ve velkém sále Staré radnice s přednáškou Od Big Data ke Smart Data aneb co přináší Media Intelligence generální ředitelka skupiny Newton Media Petra Mašínová, večer čeká účastníky, ale zájemce z řad veřejnosti Večer s Českou televizí nazvaný Jak lidé věří serverům (zpravodajským a "zpravodajským"), debatovat budou Marek Wollner, novinář z Česká televize, a Michael Romancov, politolog UK Praha.

V úterý 16. srpna připravily program think-tank Evropské hodnoty a Iniciativa pro evropské hodnoty. V odpoledním workshopu Jak funguje prokremelská dezinformační kampaň a jak jí čelit? se představí Roman Máca z Kremlin Watch, Ondřej Kundra z Respektu a Jakub Janda, večer pak v diskusi Jak v Česku ubránit liberální demokracii? Petr Kolář z Iniciativy pro evropské hodnoty a Daniel Anýž, redaktor Newsweeku.

Ve středu 17. srpna si připomeneme výročí narození posledního rakouského císaře a českého krále Karla I., který se narodil před 129 lety, odpoledne vystoupí s přednáškou Habsburkové a myšlenka evropanství německá novinářka a znalkyně rodové historie Habsburků Eva Demmerle. Od 19.00 pak naváže debata nazvaná Večer s Václavem Havlem, novinářka Pavlína Kvapilová bude moderovat diskusi polského bohemisty Aleksandera Kaczorowského, spisovatele a překladatele Michaele Žantovského a Štefan Hríb ze slovenského týdeníku Týžden.

Ve čtvrtek 18. srpna od 15.30 představí Migrační a uprchlickou krizi v evropských souvislostech Karolína Kottová, tisková mluvčí Zastoupení Evropské komise v České republice, od 19.00 pokračuje program dalším Večerem s Českou televizí, tentokrát na téma Americké volby bude diskutovat diplomat James P. Merz z Velvyslanectví USA v Praze a Michal Kubal, novinář z České televize.

Veřejný program pak uzavře v pátek 19. srpna od 19.00 debata s Pavlou Holcovou z Českého centra pro investigativní žurnalistiku. Pro účastníky ale celý týden vyvrcholí sobotním společným vyhodnocení práce jednotlivých skupin. 

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek